Rozbiórki i wyburzenia są procesem wymagającym ogromnej ostrożności

rozbiórka starego budynku
Napisał: Tony Hisgett
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dlatego w naszych niepewnych czasach, kiedy ciężko jest zdobyć dobrą posadę, powinniśmy zmienić kwalifikacje i zdobyć kolejny, praktyczny zawód. Tak się składa, że robotnicy budowlani nie skarżą się na brak pracy. Może być to więc szansa dla wszystkich, którzy lubią tego typu pracę. Jeszcze korzystniejszym rozwiązaniem może być założenie własnej firmy budowlanej. Aby tego typu działalność generowała duże zyski, trzeba trafić do wpływowych inwestorów, którzy mogą nas polecić kolejnym klientom.

W branży budowlanej najlepsza promocja działa pocztą pantoflową. Odpowiadając na kolejne pytanie: podobnie jak to wygląda w sytuacji starania się o zezwolenia na budowę, należy przedstawić akt własności dotyczący działki lub budynku, plany rozbiórki wraz z planem technicznym, oraz opis zachowania bezpieczeństwa. Gdy zajdzie taka potrzeba, także i inne dokumenty t.j.: opinię konserwatora zabytków albo wydziału ochrony środowiska w razie kiedy likwidowany
wyburzenia
Napisał: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Na podstawie: http://www.flickr.com
budynek znajduje się w obszarze cennym przyrodniczo. Trzeba również mieć na względzie, że za bezpieczeństwo ludzi i mienia odpowiedzialny jest zleceniodawca, również pieniężnie. Prace rozbiórkowe, trzeba rozpocząć od odcięcia mediów, a więc prądu, gazu, wody i wszelkich innych mediów, które do obiektu są przyłączone.

Jest to wyjątkowo istotne, gdyż to w dużym stopniu wpływa na bezpieczeństwo pozostałych prac. Następnym etapem jest demontaż okien i drzwi. Odbywa się to bardzo sprawnie, ponieważ usunięcie takich elementów nie jest trudne i istnieje możliwość to zrobić przy zastosowaniu kilku narzędzi, jak chociażby łom. Oczywiście kolejnymi czynnościami są: demontaż podłóg, dachu i wszelkich takiego typu elementów. Ma to na celu tak naprawdę rozebrać obiekt do samych ścian, wylewek itp., żeby potem było można przystąpić do prac wyburzeniowych.

Oczywiście po ukończeniu rozbiórki, realizowana jest dokładna kontrola, aby sprawdzić, czy wszystko rzeczywiście zostało zdemontowane i czy istnieje możliwość już przystąpić do prac wyburzeniowych, które powiązane są z użyciem ciężkiego sprzętu. Innym świetnym pomysłem jest wynajem maszyn budowlanych. Zwykle raczkujące lub małe firmy nie mają środków, aby od razu kupować profesjonalny sprzęt, który przecież jest bardzo potrzebny. Dlatego najczęściej wynajmuje się maszyny od firm zewnętrznych. Jest to bardzo częsty proceder w budownictwie. Moim skromnym zdaniem świetnym wyjściem jest szukanie firm zajmujących się wyburzaniem, na stronach internetowych.

Sam skorzystałem z internetowych katalogów firm, zasadniczo znalezienie firmy tego typu - z Poznania, Katowic czy choćby Zakopanego, to nic kłopotliwego. Najbardziej ważne jest to by w żadnym wypadku roboty wyburzeniowe nie były przeprowadzone w zły sposób - bo potem będą z tego tytułu bardzo duże reperkusje. Zwróć na to uwagę! Gdy już uda się zdemontować obiekt do stanu surowego, czyli zostaną jedynie ściany, przeprowadzane są czynności, powiązane z wyburzeniem. To przeważnie czynności, do jakich wykorzystuje się specjalistyczne maszyny, które sprawnie burzą obiekt do podłoża. Rzecz jasna wszystko odbywa się całkowicie bezpiecznie, gdyż poza osobami kontrolującymi pracę maszyn, w pobliżu nikt się nie znajduje, żeby poprzez to żaden element nikomu nie zagroził. W rzeczywistości wyburzenie przebiega szybko, a najwięcej czasu przeznacza się na usunięcie gruzu, jaki powstał w wyniku wyburzania. Aktualnie także wykonywane są czynności, jakie dają możliwość usnąć fundamenty obiektu, jednak nie jest to zbyt często stosowane, dlatego że jest to trudne do realizacji i czasochłonne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-11 06:00:04
Tagi: robotnicy, środowisko, demontaż, maszyny, firmy, element