Zanim postawisz zburz

wyburzanie budynków
Napisał: Jacobo Hoyos Zea
Na podstawie: http://www.flickr.com
Musisz w takim razie uważać, bo w żadnym razie z prawem nie ma żartów. Można powiedzieć, że w większości przypadków tego typu roboty to żadna trudność. Jeszcze jakiś czas temu, cała Polska była jednym ogromnym placem budowy. Wszystko odbywało się z powodu Mistrzostw Europy, których byliśmy współorganizatorami. Dzięki pieniądzom, które otrzymaliśmy na ten cel, mogliśmy zbudować nowe odcinki dróg, ogromne stadiony, jak również wiele innych obiektów użyteczności publicznej.

Ze specjalnych funduszy skorzystały przedsiębiorstwa, które działają w turystyce. Odremontowano też dworce w niektórych miastach Polski. Niezmiernie dobrze rozrasta się również inna dziedzina polskiej gospodarki. Cały czas rozkręca się biznes związany z budowaniem. Różne firmy, które prosperują w tej branży, nie mogą narzekać na brak zleceń.

Pokaźne inwestycje to zasługa zachodnich inwestorów, którzy zdecydowali aby spróbować szczęścia w Polsce. Powstaje mnóstwo hal produkcyjnych, jakie za niedługo staną się miejscem zatrudnienia Polaków. To niezmiernie dobra wiadomość, zważywszy na ciągle pokaźny wskaźnik bezrobocia. Jeżeli ktoś uważa, że z uwagi na światowy kryzys w Polsce panuje stagnacja w budownictwie, to jest w wielkim błędzie. Pomimo nieciekawych warunków na rynku pracy, jak również problemów z zaciągnięciem kredytu, mnóstwo Polaków nabywa mieszkania.

Jeszcze więcej osób decyduje się na kawałek ziemi, na którym chcą postawić dom dla całej rodziny. Chociaż jest to ogromny wydatek pieniężny, to jednak domy jednorodzinne wyrastają jak grzyby po ulewie. Stąd też różne ekipy budowlane nie narzekają na brak pracy.
burzenie budynków
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Prace rozbiórkowe, trzeba rozpocząć od odcięcia mediów, czyli elektryki, gazu, wody i wszelkich innych mediów, które do budynku są dostarczane. Jest to wyjątkowo ważne, bo to w dużym stopniu wpływa na bezpieczeństwo innych prac.

Następnym etapem jest demontaż okien i drzwi. Wykonywane jest to bardzo sprawnie, bo usunięcie tego typu elementów nie jest trudne i jest możliwość to zrealizować przy wykorzystaniu kilku podstawowych narzędzi, jak np. łom. Oczywiście kolejnymi czynnościami są: demontaż podłóg, dachu i wszelkich takiego rodzaju elementów. Ma to na celu tak naprawdę rozebrać budynek do samych ścian, wylewek itp., by potem istniała okazja przystąpić do prac wyburzeniowych.

Oczywiście po zakończeniu rozbiórki, realizowana jest szczegółowa kontrola, żeby sprawdzić, czy wszystko rzeczywiście zostało usunięte i czy istnieje możliwość już przystąpić do prac wyburzeniowych, które wiążą się z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu. Według mnie dobrym wyjściem jest szukanie firm zajmujących się wyburzaniem, na stronach internetowych. Osobiście korzystałem z internetowych katalogów firm, generalnie znalezienie firemki tego typu - z Warszawy, Gdańska bądź choćby Zakopanego, to nic problematycznego. Najbardziej ważne jest to by w żadnym razie roboty wyburzeniowe nie były przeprowadzane w zły sposób - bo potem będą z owego powodu bardzo duże reperkusje. Pamiętaj o tym!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-11 06:00:07
Tagi: demontaż, roboty, polska, mieszkania, domy, grzyby