Pomoc w administrowaniu nieruchomościami

Okna dla luksusowych nieruchomości
Napisał: Internorm
Na podstawie: Internorm
Zresztą czy kiedyś było lepiej na rynku pracy? Zapewne nie. Jednakże są naturalnie te zawody, które oferują fajne zarobki, brak ogromnego stresu i wyścigu szczurów, który nigdy nie jest czymś interesującym. Na przykład rzeczoznawcy majątkowi (http://www.kgdm.pl/) w sumie nie mają złego życia zawodowego. Oczywiście nie można mówić, że to niesamowicie łatwa profesja, ponieważ bez wątpienia tak nie jest! Zdobyć zawód rzeczoznawcy jednak łatwo się nie da. Rzeczoznawca majatkowy to fach licencjonowany, to znaczy, że do jego wykonywania konieczna jest licencja, a sposób i zakres wykonywania są określone ustawą.

Właściwe prawa znajdują się w art. 177 i 191 ustawy o gospodarce nieruchomościami. Kontrolę urzędową sprawuje Minister Infrastruktury. Rzeczoznawca majątkowy musi mieć wykształcenie wyższe i oczywiście nie obędzie się tutaj bez uprawnień. Nie można mówić, iż zostanie rzeczoznawcą jest łatwe.

W końcu takowy egzamin jest dosyć ciężki. Bo wiadomo, skoro są już na polskim rynku rzeczoznawcy majątkowi, robi się wiele, aby zatrzymać konkurencję. Cóż, nie ma sensu myśleć nad tym procederem. Najwyższy czas postarać się o zostanie rzeczoznawcą! Początkowo trzeba polecić szczegółowe zaznajomienie się z takimi kwestiami jak choćby wycena przedsiębiorstwa (http://www.kgdm.pl/realizacje.html) czy mieszkania. Zdecydowanie nic łatwego.

Praca, biznesmen
Napisał: www.s-lab.pl
Na podstawie: www.s-lab.pl
Żeby otrzymać licencję, trzeba zaliczyć studia wyższe ekonomiczne, techniczne albo prawnicze. Zazwyczaj koniecznie okazuje się także ukończenie kursu podyplomowego, prowadzonego w wielu uczelniach. Obowiązek ten znosi się, jeśli plan normalnych studiów uwzględnia określone minima. Później należy zaliczyć praktykę zawodową. Na końcu ścieżki jest wymagający sprawdzian przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną.

Zdając go pozytywnie, dostajemy licencję ministerialną. Trzeba nie zapominać o prawnych zobowiązaniach, jakie nakłada na nas profesjonalna wycena nieruchomości (http://www.kgdm.pl/realizacje.html). Nasza kariera będzie stale monitorowana przez rząd. Nieruchomości to obecnie branża dynamicznie się rozwijająca, warto więc zdecydować się na porady specjalistów, na bieżąco obserwujących rynek i aktualne trendy. Jak to się mawia: bez pracy nie ma kołaczy. Decydując się na studia, drogi maturzysto, przemyśl taką ścieżką kariery. Długi proces licencjonowania z złagodzi ci gwarancja, że nie zagrozi ci nigdy bezrobocie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-11 06:00:08
Tagi: licencja, Ustawa, studia, kariera, porady