Z jakich materiałów budować własny dom?

Elewacja z cegły Kosmo
Napisał: Escadra Publica
Na podstawie: Escadra Publica
Jeżeli zdecydujesz się na wykorzystanie cegły, wtedy powinieneś wiedzieć, że stawiasz na jeden z najbardziej naturalnych materiałów. Cegły były używane do wznoszenia domów od niepamiętnych czasów – jeżeli sięgniesz pamięcią w głąb, zdecydowanie przypomnisz sobie, że Twoi dziadkowie albo pradziadkowie mieli dom zbudowany właśnie z cegły rekomendujemy szczególnie wysokiej jakości cegły ceramiczne. Należy więc pamiętać o tym, by w tym zakresie nie stawiać na oszczędność, a zdać się na pomoc wykwalifikowanych ludzi. Ta sama kwestia dotyczy materiałów używanych do budowy. Istnieje wiele rodzajów takich materiałów.

Różnią się między sobą także ceną, co najczęściej ma związek z ich jakością. Przykładowo przy większości budowli do podstawowych materiałów budowlanych zalicza się cegły. Wbrew pozorom mogą one być bardzo różne. Jakość podstawowego budulca natomiast będzie miała wielkie znaczenie dla wytrzymałości powstającego obiektu.
Ceramika budowlana Wienerberger
Napisał: Wienerberger
Do podstawowych elementów, zaliczających się do ceramiki budowlanej, należą cegły.

Pełnią one istotną funkcję, gdyż to z nich buduje się mury powstającej budowli. Powinny więc być wytrzymałe i odporne, a także położone i połączone ze sobą w poprawny sposób. Cegła, jako element wykorzystywany przez ludzi od wielu setek lat, ciągle z powodzeniem wykonuje swoje zadanie. Przez te lata zdążyły się wyodrębnić rozmaite gatunki cegieł. cechy zmieniają się zależnie od typu.

Podobnie sprawa wygląda w kwestii cen. Gdy potrzebna jest cegła klinkierowa, cena okazuje się być całkiem niewygórowana. Innym, choć podobnym gatunkiem produktów ceramicznych są pustaki. Aktualnie są używane na budowach równie często co tradycyjne cegły. Teraz cegła wraca do łask między innymi dlatego, że jest bardzo ekologiczna – cegły powstają tylko z gliny i wody, które są później wypalane w wysokich temperaturach. Kiedy zatem chcesz, aby Twój dom był naprawdę ekologiczny i przyjazny środowisku, wówczas cegła na pewno będzie jednym z najlepszych wyborów (porady i wskazówki).

Dużym plusem cegły jest również to, że jest ona całkowicie bezpieczna dla zdrowia ludzkiego – praktycznie nie ma możliwości, aby z cegieł wytrącały się żadne szkodliwe substancje. Dodatkowo cegły są całkowicie wolne od alergenów – jeśli Twoje dziecko przykładowo cierpi na jakąś alergię, wtedy wybudowanie domu z cegły zdecydowanie będzie dobrym rozwiązaniem. Domy z cegły na dodatek są fantastycznie odporne na zmiany temperatur. Jeśli zbudujesz dom z cegły, wtedy w lecie będziesz mógł liczyć na przyjemny chłód panujący w środku – zimą natomiast ściana z cegły będzie rewelacyjnie zatrzymywał ciepło. Jeśli zatem zdecydujesz się na zbudowanie domu z cegieł, wtedy na pewno będziesz mógł liczyć na niższe rachunki za ogrzewanie. Na dodatek trzeba podkreślić, że cegła pełna jako materiał budowlany nie jest bynajmniej taka kosztowna. Jeżeli zatem zdecydujesz się na wykorzystanie cegieł do budowy swojego domu, wtedy na dodatek zaoszczędzisz sporo na samym kupnie materiałów budowlanych. Dzięki temu zdecydowanie zmieścisz się w zaplanowanym budżecie, a na dodatek będziesz mógł cieszyć się przepięknym i bardzo funkcjonalnym domem, z którego niewątpliwie będziesz zadowolony przez długie lata.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-11 06:00:10