Koszty wymiany drzwi

Napisał: INVADO
Jesień to świetny moment na renowację czterech kątów. Generalnie malowania wnętrz podczas tych tygodni nie zalecam, ponieważ trudno wietrzyć lokal, gdy na dworze zawierucha, ale można wymienić drzwi wewnętrzne. O ile nie orientujesz się, jakie rzeczy są ci niezbędne oraz ile trzeba na nie wydać, ten przewodnik jest w sam raz dla ciebie. Przeczytasz tu, po co są i jak są drogie listwy przypodłogowe PCV oraz inne istotne przedmioty. Drzwi przesuwane to niezwykle ciekawy i praktyczny projekt pochodzący z orientalnej architektury. Takie rozwiązanie to duża oszczędność miejsca – skrzydło tutaj po otwarciu nie zabiera cennych metrów w lokalu.

Budulców, z których je znajdziesz oraz projektów jest dużo. Rewelacyjnie prezentują się drzwi przesuwne np. ze przydymionego szkła. Cena takich drzwi krąży między 500 a tysiąc złotych.
Drzwi tarasowe
Napisał: Portal Jak-Budowac.pl
Na podstawie: http://www.flickr.com
Drzwi zewnętrzne muszą cechować się takimi elementami jak przykładowo solidne ościeżnice. Poza kwestiami praktyczności i bezpieczeństwa dochodzi do głosu także kwestia estetyki.

W szczególności okna muszą spełniać ustalone warunki estetyczne, tak by nie psuły wyglądu obiektu i pasowały do jego stylu. Często widuje się przykładowo domy, w których różni właściciele lokali wstawiają parę typów okien, niejednokrotnie z rozmaitych materiałów. W wyniku uzyskuje się mało estetyczne połączenie stylów i barw. Listwy przypodłogowe pcv są bardzo istotne do wykończenia całości. Polecam ten surowiec dlatego, że jest solidniejszy od regularnych, drewnianych listw. Ceny listew w sklepach nie przekraczają kilkudziesięciu złotych.

Drzwi szklane to ciekawe rozwiązanie. Potrzebują dobrze się komponować z generalnym designem czterech kątów. Nieźle wpasują się do domu urządzonego w stylu utylitarnym. Szkło fajnie komponuje się w parze z metalem, trzeba o tym nie zapominać. Drzwi szklane zabiorą ci od 600 złotych w górę. Dla awangardowych architektów wnętrz proponuję drzwi witrażowe.

Ościeżnice to inaczej zwyczajnie futryny. Absolutnie kluczowy produkt przy remoncie. Powinny być dopasowane parametrami i barwą do zakładanych skrzydeł drzwiowych. Solidne ościeżnice różnorakich modeli kosztują od 200 złotych. Kosztowniejsze modele, wyróżniające się np. ognioodpornością, wymagają większej sumy – od 600 złotych wzwyż. Na tym towarze bez dwóch zdań nie należy oszczędzać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-11 06:00:05
Tagi: Drzwi wewnętrzne, PCV, stylu