Jak otworzyć drzwi do własnego zatrzaśniętego domu nie mając kluczy?

drzwi wewnętrzne
Napisał: INVADO
Na podstawie: INVADO
Prawdopodobnie wielu z nas udało się kiedyś przez przypadek zatrzasnąć drzwi od domu, garażu czy drzwiczki samochodowe pozostawiając klucze wewnątrz. Nie jest to przyjemna chwila, niesie z sobą sporo nerwów i zwykle nawet nie mamy pojęcia co wówczas zrobić. Należy na tego rodzaju momenty gdzieś w portfelu czy w telefonie mieć zanotowany numer do firmy, która para się pomocą w tego rodzaju sytuacjach. Atuty funkcjonalne są zazwyczaj przejrzyście wypunktowane.

Drzwi zewnętrzne mają być wygodne w użytkowaniu dla mieszkańców jak również muszą spełniać swoje zadanie ochrony przed nieproszonymi gośćmi. W pierwszej kolejności zaleca się sprawdzić jakie cechy muszą mieć drzwi zewnętrzne zgodnie z przepisami prawa. Kluczowe to minimalna szerokość (90cm), wysokość (2m) i grubość (54mm). Znacząca, zwłaszcza w domach, jest też izolacja współczynnik przenikalności ciepła (U), który nie powinien przekraczać 2.

Ponad to warto przemyśleć, szczególnie gdy posiadamy mały przedpokój, w którą stronę chcemy nasze drzwi otwierać – lewo czy prawo. W przypadku problemów z zamkami polecamy Pogotowiezamkowe.com.pl - pogotowie zamkowe Warszawa.
Wyświetl większą mapę Bez paniki! W końcu awaryjne otwieranie samochodu Warszawa to taka usługa, która w dosłownie każdym przypadku może nas wybawić. Zasadniczo otwieranie samochodu to dla wyspecjalizowanego fachowca dosłownie chwila pracy.

Jednak musi do nas przyjechać - no a poza tym, za specjalistyczne umiejętności trzeba płacić! W sumie warto poszukać w Sieci tego typu firmy i po prostu zapisać jej telefon w naszej komórce. Przecież nigdy nie znamy dnia i godziny. Naturalnie byłoby miło, gdyby telefon komórkowy nie pozostał w samochodzie...
Drzwi wejściowe
Kolejnym znaczącym czynnikiem mającym wpływ na wybór drzwi wejściowych są ich walory estetyczne. Drzwi zewnętrzne to nasza wizytówka, to one kreują pierwsze wrażenie, dlatego warto w nie zainwestować.

Mamy możliwość wybierać z obszernej oferty kształtów wykończeń, kolorów oraz faktury powierzchni. Jeżeli preferujemy się wyróżniać możemy zdecydować się na kolor czerwony czy granatowy oraz na nowoczesne linie. Jeżeli nie, klasycznie wykończone drzwi w kolorze białym lub ecru powinny sprostać naszym oczekiwaniom.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-12 05:59:38
Tagi: firmy, prawo, drzwi, garaż, Kolor, izolacja, przedpokój