Nowoczesne typy cegieł

cegła klinkierowa Cyberna
Ceramika budowlana to ogół środków, służących do stawiania oraz do wykończenia domu produkowane z gliny z domieszką innych substancji. Są to więc części konstrukcyjne do których należą cegły czy dachówki, sanitarne (muszle klozetowe, umywalki), czy wykończeniowe w postaci płytek posadzkowych. Gama tego typu produktów jest bardzo rozległa, każdy producent ceramiki budowlanej prezentuje duży wybór uzależniony od potrzeb klienta. Także fabryk tego rodzaju funkcjonuje bardzo wiele. Niektóre z nich specjalizują się wyłącznie w wytwarzaniu jednego rodzaju wyrobów ceramicznych, inne mają szerszą ofertę.

Renowacja budynku
Napisał: Micolo J
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oczywiście wybór budulca to nie tylko nasze upodobania, ale także koszt. Próbujemy tak dobrać materiały, aby spełniały nasze wymagania, ale jednocześnie nie rujnowały portfela. Jeżeli idzie na przykład o pustaki ceramiczne, cena waha się w zależności od wymiarów od dwóch do kilkunastu złotych za jeden. Cegły najczęściej bywają nieco droższe. Zasadniczo zbudowanie domu ceglanego związane jest z większymi kosztami.

Spowodowane jest to też ilością materiałów, które trzeba kupić. Generalnie cegła wymiary najczęściej ma mniejsze niż pustak, wobec tego potrzebujemy jej więcej (zobacz na stronie producenta). Z pewnością znajdziemy entuzjastów i przeciwników każdego budulca. Część ludzi będzie uznaje, że budynek tylko ekologiczny, drewniany albo z polnych kamieni. Usłyszymy z pewnością, że wyłącznie takie materiały idealnie izolują i nie ma potrzeby wymyślać tylko budować domy z tego, co oferuje ziemia.

Akcesoria dachowe stanowią kolejną istotną grupą są akcesoria dachowe. Mocny, nieprzeciekający dach jest bowiem czymś niezbędnym dla właścicieli. Jest swoistą Gwarancją bezpieczeństwa; nie bez przyczyny mówi się o domu jako o „dachu nad głową”. Dlatego wybór właściwych materiałów do budowy dachu jest tak istotny. Trzeba uważnie czytać, co dany producent akcesoriów dachowych pisze o swoich wyrobach, a także jakie są opinie klientów na jego temat.

Do podstawowych wyrobów tej grupy należą różnego typu dachówki. Można znaleźć coraz to większą ofertę dachówek w różnych kształtach i wersjach kolorystycznych. Oferowane są również wszelkie elementy łączące części dachu w jedną całość, jak również kominy i inne części wentylacji. Inni znowu powiedzą, że jeśli idzie o murowanie, cegły są jedynym słusznym wyborem, a ściana z pustaków się rozleci. Z pewnością spotkamy też ludzi twierdzących dokładnie odwrotnie - że cegły to niepotrzebny wydatek, pustaki lepiej się sprawdzą i mniej kosztują. Różnego rodzaju dodatki ceramiczne to elementy potrzebne zarówno w wykończeniu budowy, jak i w urządzaniu gotowego już wnętrza. Dzięki nim można stworzyć wymagany klimat i styl w mieszkaniu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-12 05:59:40
Tagi: dachówki, dodatki