Na jakie rzeczy musimy zwracać uwagę rozpoczynając budowę nowego domu

Murowanie na sucho
Na podstawie: Wienerberger.pl
Ani budowa domu ani remont nie odbędzie się bez określonych elementów. Są to równie ważne aspekty co ludzie, którzy konkretne czynności mają wykonywać. I podobnie jak ludzie powinni być wykwalifikowanymi fachowcami, tak też akcesoria muszą być na wysokim poziomie. Przy budowie domu występują takie elementy, na jakich lepiej nie oszczędzać, zwłaszcza gdy są to elementy konstrukcyjne. W takich przypadkach warto zapłacić większą kwotę by mieć pewność, że wykonany obiekt będzie solidny i zagwarantuje bezpieczeństwo mieszkańcom. Solidne elementy budowlane są lepsze od tych niskiej jakości jeszcze z paru powodów.

Różnorodne porady budowlane od fachowców często zawierają informacje o tym, jakiego rodzaju materiały nabywać (szczegóły - omówienie). Przykładowo gdy mieszka się w bloku lub zabudowie szeregowej, nie warto stosować elementów, które powoduję lepsze rozchodzenie się hałasu. W tego rodzaju zabudowie polecana jest raczej dobra izolacja, chociażby w formie lepszych okien.
Wyraźny wzór utworzony dachówkami konkretnego koloru na tle wykonanym z innych dachówek
Napisał: Wienerberger
Na podstawie: Wienerberger
Lubimy się wyróżniać na tle innych. Zwykle więc wybieramy kolory i typy dachówek. Dzięki temu, kiedy spojrzymy na panoramę polskich wiosek i miast, widać tęczę z dachów.

Dobrze spojrzeć na to spokojnie i przyjąć do wiadomości, że dachówka nie tylko pasuje do nas, ale przede wszystkim do otoczenia.
Murowanie na sucho
Na podstawie: Wienerberger.pl
Budynek będzie użytkowany przez wiele lat, i w tym czasie trzeba go ogrzać i robić prace remontowe. Może się okazać ostatecznie, że tania technologia po dołożeniu wieloletnich kosztów ogrzewania okaże się kosztowniejsza, niż droższa na początku, lecz tańsza w użytkowaniu. Budowlany przemysł bez przerwy szuka nowinek, które pozwalają na szybkie i tanie wybudowanie budynku, a jedną z takich nowości jest system budowania Porotherm. Technologia ta łączy znany od dawna ceramiczny surowiec z nowoczesnymi technikami montażu, przez co sam proces budowania jest znacznie uproszczony, pozwalając na postawienie budynku znacznie sprawniej, niż przy tradycyjnych technologiach (więcej jeśli chodzi o technologia poroterm). Identyczna sytuacja ma miejsce przy decydowaniu o materiałach, z których zrobimy dom.

Najczęstszym materiałem są cegły. Chyba często stosowanym rodzajem cegły jest cegła klinkierowa. Ten naturalny materiał powstaje z gliny i piasku. Posiada właściwości uodparniające na zróżnicowane temperatury. Producent cegieł ma w swojej ofercie różnorodne formaty. Wiele aktualnych informacji - .

Normą w technologii budowlanej jest już dachówka ceramiczna, która ma kilka rodzajów: karpiówka, z prostym lub owalnym zakończeniem, mniszka wygięta do gór i esówka oczywiście w kształcie S. To logiczne, że zwykła dachówka ma czerwonawy kolor, ale angobowanie pozwala ładnie dodać kolor. Oprócz tego są również glazurowane dachówki, które są pokryte specjalna warstwą ochronną, więc błyszczą się i mają gładką powierzchnię. Takie procesy ułatwiają utrzymanie dachu w czystości. Jednym z największych plusów systemu Porotherm jest unikalna technika wytwarzania cegieł. Są one wykonane z gliny, dzięki czemu przejmują wszystkie najważniejsze plusy tego materiału, ale oprócz tego posiadają wykonane specjalnie układy drążeń.

Układy to sieć mikroskopijnych kanalików, dzięki nim cegły posiadają dużo lepsze izolacyjne właściwości, niż cegły tradycyjne. Może to pozwolić na spore ograniczenie ilości potrzebnego materiału budowlanego, a co za tym idzie wpływa na wagę budynku i koszt wykonania. Kolejną zaletą technologii Porotherm jest murowanie na sucho (pełne informacje). Takie cegły posiadają odpowiednio opracowany kształt, umożliwiający postawienie muru za pomocą cienkiej warstwy zaprawy. Do wybudowania całego budynku wystarczy jej jedynie sześćdziesiąt kilogramów, przez co odpada problem ze składowaniem piasku, wapna i cementu, a oprócz tego sporo redukuje liczbę produkowanych odpadów. Oczywiście ma to także wpływ na czas potrzebny do wybudowania ścian, jest on znacznie mniejszy niż w tradycyjnym murowaniu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-12 05:59:42
Tagi: cegły