O czym powinno się pamiętać, budując domek na wsi?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków
Napisał: wfeiden
Na podstawie: http://www.flickr.com/
Przydomowe oczyszczalnie ścieków tworzy się z myślą o zneutralizowaniu ścieków. Są idealnym rozwiązaniem dla domu jednorodzinnego lub skupiska kilku niewielkich gospodarstw. Działanie takie jest już od dawna popularne w wielu rejonach świata, ale raczej uskuteczniane przez wyższe klasy. Aktualnie na domek wakacyjny, czyli tzw. daczę, stać nierzadko middle-class.

Miastowi cenią sobie powolność i cichość wsi, ale cenę płaci się niemożliwością korzystania z kilku udogodnień. Na prowincji często nie ma rur wodociągowych, stąd też podczas konstrukcji daczy powinno się wykopywać studnie lub własnym kosztem podprowadzić sporo kosztujące rury. Dodatkowym kosztem jest też oczywiście podpięcie elektryczności i gazu. Doprowadzanie ciepła to nieduży kłopot, piec gazowy lub węglowy w domu to inwestycja, która się łatwo zwraca. Największe przedsięwzięcia to przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Domowa oczyszczalnia ścieków jest tak wykonana, by przetwarzać odpady w takim stopniu, by mogły być bez kłopotu odprowadzane do ziem bądź wód powierzchniowych bez uszczerbku dla środowiska. W ten sposób działające szamba ekologiczne - zobacz na klargester.pl nie wymagają obsługi z zewnątrz. W szeregu kilkunastu miesięcy zaledwie raz trzeba wypróżnić zasobnik, w jakim znajdują się nieprzetworzone ścieki. Warto jednak rozważyć kilka innych możliwości i pomyśleć także o ochronie środowiska. Jak wiadomo jeśli chcemy żyć w duchu ekologii najlepiej zacząć od własnego gospodarstwa.

Trzeba też mieć na uwadze fakt, że przyjazne środowisku metody oczyszczania ścieków, w dłuższej perspektywie czasu, powinny też przynieść korzyści finansowe, ponieważ ich koszty eksploatacji są niższe. Jeśli mamy więc możliwość możemy zbudować ekologiczną oczyszczalnię ścieków (adres www). Tego typu oczyszczalnie są dosyć powszechne u naszych zachodnich sąsiadów, głównie ze względu na bezawaryjność. Jednakże nie każda działka budowlana spełnia odpowiednie warunki, by zbudować taką oczyszczalnię. Barierą może być nieodpowiednie warunki gruntowe.

Wtedy trzeba znaleźć lepsze rozwiązanie, a konkretnie szambo ekologiczne. Jeśli w domu mieszka niewiele osób, to również przemawia za tym, by wdrożyć takie właśnie rozwiązanie. Pamiętajmy, że tego typu szambo ma dużo pozytywów. Co najważniejsze jest ekologiczne. Dzięki nowoczesnym filtrom do środowiska nie uwalniają się żadne szkodliwe opary. Jest to również bardzo ekonomiczna inwestycja, dzięki której zaoszczędzimy w przyszłości pieniądze (przykładowe urządzenia). Szambo można zastosować bez względu na ukształtowanie działki budowlanej, dlatego doskonale sprawdzą się w każdym gospodarstwie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-12 05:59:44
Tagi: rur, rury, inwestycja