Kilka porad na temat zamków do drzwi

Drzwi wenwętrzne
Napisał: austinpaulwhite
Z powodu na sposób montażu zamki rozdzielamy na wpuszczane i nawierzchniowe. Wpuszczane inaczej są nazywane wewnętrznymi i zakładane są jak sama nazwa mówi w wewnątrz drzwi w specjalnie przygotowanym do tego otworze. Te drugie przytwierdzane są do drzwi. Z reguły po jednej stronie są one otwierane przy pomocy klucza natomiast z drugiej przy pomocy rygla. Atuty funkcjonalne są zwykle precyzyjnie określone. Drzwi wyjściowe mają być dogodne w eksploatacji dla mieszkańców jak również muszą spełniać swoje zadanie ochrony przed włamywaczami.

Najpierw powinniśmy dowiedzieć się jakie właściwości muszą posiadać drzwi zewnętrzne zgodnie z przepisami prawa. Główne to minimalna szerokość (90cm), wysokość (2m) i grubość (54mm). Ważna, zwłaszcza w domach, jest też izolacja termiczna drzwi, której współczynnik (U) nie powinien przekraczać 2. Co więcej warto przemyśleć, szczególnie gdy mamy niewielki przedpokój, w którą stronę powinny się nasze drzwi otwierać – lewo czy prawo. Nim zakupimy zamek do drzwi trzeba sprawdzić trochę niby mało znaczących a jednakże wysoce istotnych rzeczy. Głównie należy zobaczyć, w jaki sposób otwierają się drzwi.

Dalej, jaka jest grubość również wysokość drzwi a również wymiar i kształt zamka. Kupować trzeba zamki poddane próbie przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Zamek możemy zmienić osobiście bądź skorzystać z pomocy zawodowców. Trzeba tylko wpisać w wyszukiwarkę internetową: "wymiana zamków" i znaleźć odpowiednią firmę. W przypadku problemów z zamkami polecamy Pogotowiezamkowe.com.pl - pogotowie zamkowe Warszawa.
Wyświetl większą mapę
zamek do drzwi
Napisał: Jay Thompson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na rynku można znaleźć bogatą ofertę różnych rodzajów zamków.

Najłatwiej znaleźć w Internecie wpisując np. "zamki do drzwi warszawa" i podmieniając nazwę miasta w zależności od tego, gdzie chcemy je kupić. Najlepiej założyć większą ilość niźli jeden zamek i najlepiej, by były one od różnych producentów. Dzięki temu szabrownik nikłe szanse na okradzenie naszego domu. Jeśli zdecydujemy się bez niczyjej pomocy zamontować zamek trzeba najpierw prześledzić na ten temat wiadomości. Wynajdziemy je najprędzej i łatwo w Internecie wpisując: "montaż zamków".

Tutaj dowiemy się, że należy wcześniej rozebrać klamkę. Następnie zdjąć blaszkę ochronną wkoło klamki i wkładki. Potem ściągamy wkładkę również zamek. Teraz pora na nałożenie nowego zamka. Polega on na umieszczeniu kasety w wcięcie wyznaczone na kasetę. Potem kluczem sprawdzamy działanie zasuwy – ustawiamy go do pozycji zamkniętej i obserwujemy czy kaseta zamka działa prawidłowo. Jeżeli wymieniamy wkładkę na inną, trzeba ją tak dopasować żeby nie wystawała za założone szyldy. Dokręcamy szyldy wokoło wkładki a także te, które kamuflują połączenia klamki z kasetą zamka. Na sam koniec zakładamy klamkę wkładając ją w otwór w szyldzie przeznaczony na nią. Klamkę przytwierdzamy przykręcając ją malutką śrubką z jednej strony.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-13 05:59:25
Tagi: prawo, drzwi, izolacja, przedpokój, zamek do drzwi, wymiana zamków, montaż zamków, szyldy