Klasyka w pełnej krasie czy modny minimalizm?

drzwi
Napisał: Stolbud Włoszczowa
Na podstawie: Stolbud Włoszczowa
Na pewno inaczej urządzimy dom klasyczny, inaczej nowoczesny. Styl klasyczny to naturalne materiały i spójna, harmonijna całość. Mimo iż obecnie drzwi produkowane z tworzyw sztucznych mają bardziej atrakcyjne ceny, niełatwo przychodzi im całkowite wyparcie drzwi drewnianych. Podstawową ich zaletą jest wytworny, wyszukany wygląd oraz zawsze na czasie styl. Możliwości kolorystyczne, w jakich można obecnie wybrać drzwi drewniane, są wręcz nieskończone.

Nie lada znaczenie ma również duża trwałość wyrobów drewnianych, które z łatwością można odnowić. Drewno to piękno, ciepły dotyk, ponadczasowość, a także materiał w całości ekologiczny. Idealnie wpasowane drzwi są podstawą w każdym mieszkaniu. Nie mogą piszczeć, nie mają szansy ocierać o podłogę ponieważ będą ją psuły. Dlatego właśnie tak ważna jest stolarka drzwiowa, to by drzwi na które się zadecydujemy były świetnie wykonane, żeby cudownie się przedstawiały i jednocześnie, aby nie okazało się, że nie do końca pasują w swoje miejsce tak jak należy. Drzwi wejściowe powinny być odpowiednio umocnione, by ochronić nas przed włamaniem, natomiast drzwi wewnętrzne (http://www.invado.pl/produkty/drzwi-wewnetrzne), mają szansę być delikatne, mogą w znacznej mierze składać się z szyby, lub nawet całe mogą zostać zrobione ze szkła.

To na co się zdecydujemy w dużej mierze zależy od tego, jak będzie urządzone całe wnętrze oraz co będzie najlepiej do niego pasowało. Drzwi wewnętrzne możemy również sklasyfikować biorąc za kryterium sposób zakończenia krawędzi. W tym przypadku dzielimy je na przylgowe i bezprzylgowe. Pierwsza kategoria charakteryzuje się tym, że jego częścią są wycięte krawędzie, aby całkowicie mieścić się w ościeżnicy. Natomiast drugi model wtapia się w ościeżnicę, dlatego też wycięcia krawędzi nie są potrzebne.

Technicznie brzmiąca ościeżnica to nic innego jak rama w obwodzie której wstawione zostają drzwi. W języku potocznym nazywamy ją futryną. Osadzone w ościeżu elementy podtrzymujące ściany budynku zamontowane są zazwyczaj do ościeżnicy. Nieruchome ramy wewnętrzne budynków, czyli ościeżnice, usytuowane są także w otworach okiennych oraz drzwiowych. Montaż opiera się na przytwierdzeniu danych części do zawiasów skrzydła drzwiowego lub okiennego.

Istnieje także możliwość zamontowania ościeżnicy z przeszkleniem.
drzwi
Napisał: INVADO
Na podstawie: INVADO
Miejmy również na uwadze by, kolor drzwi i podłóg był zbliżony kolorystycznie, ale pod żadnym pozorem nie identyczny. Inaczej wszystko zleje się w jedną plamę. W takiej sytuacji najlepszym posunięciem jest pomalowanie drzwi i okien na ponadczasową, neutralną i zawsze modną biel. Jakie drzwi obecnie kupujemy najczęściej? Drzwi z naturalnym fornirem, najmodniejszym dębowym oraz z drzewa egzotycznego. Zaletą tego rodzaju drzwi jest szlachetny wygląd i niepowtarzalność słojów. Jednak dla szczególnie wybrednych klientów występuje także fornir modyfikowany, który mimo, iż z naturalnego drewna, jest tak wykonany, iż rysunek słojów i kolorystyka każdego egzemplarza są identyczne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-13 05:59:23
Tagi: drzwi, Wnętrza, drewno, podłoga, dębowy