Piękny ogród dzięki oświetleniu

Lampy ogrodowe
Napisał: garryknight
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/garryknight/2397442498/
Dom za miastem to dla większości największe marzenie o wygodnym życiu na wsi. Jednak, aby nasz dom przynosił nam nas cieszył, dobrze zatroszczyć się również o jego otoczenie. Mowa tu oczywiście o ogrodzie i aranżacji roślinnej, ale tak samo istotne jest odpowiednie oświetlenie zewnętrzne domu. Umiejętnie rozstawione lampy ogrodowe podkreślą walory nawet niewielkiego ogródka, a z okazałego ogrodu trafnie dopasowane oświetlenie ogrodowe sprawi że będzie on bajkowy. Poza tym wszystkie lampy zewnętrzne – i te w ogrodzie i te zamontowane na ścianie budynku – są istotnym zabezpieczeniem antywłamaniowym. Jak efektywnie dopasować oświetlenie ogrodowe? Na co zwrócić uwagę, rozmieszczając oświetlenie zewnętrzne naszego domu? Czy lampa halogenowa naprawdę zmniejszy prawdopodobieństwo włamania? Generalnie oświetlenie zewnętrzne można podzielić na dwa typy lamp: lampy zewnętrzne dla ogrodu oraz lampy zewnętrzne dla domu. W ramach tych ostatnich możemy wymienić oświetlenie zewnętrzne, które ma służyć przede wszystkim celom dekoracyjnym, oraz lamy zewnętrzne funkcjonalne.

Ozdobne lampy zewnętrzne to na przykład lampy najazdowe
ciekawy żyrandol
Napisał: Wicker Paradise
Na podstawie: http://www.flickr.com
, zainstalowane wokół domu, by w artystyczny sposób podświetlać zewnętrzne ściany od dołu. Legendarnym rodzajem oświetlenia jest oświetlenie sufitowe. Jednak na środku kuchni nie powinno być jej jedynym źródłem światła. Aby nie było prozaiczne można z nim poeksperymentować. Interesująco prezentują się lampy powieszone nad stołem: dobrane do jego stylu, są dopełnieniem tej części w kuchni służącej do jedzenia, a równocześnie zdobiącym elementem. nie zapominajmy o przestrzeni przeznaczonej do gotowania. Powinna być jaśniutka lub przynajmniej właściwie oświetlona.

Lepiej byłoby mieszając zupę nie pomylić przypraw. Rozwiązań jest całkiem sporo. Często wybierane są proste żyrandole, które potrafią dostarczyć ilość światła dostosowaną do pomieszczenia. Można także zamontować lampy sufitowe, których walory estetyczne są nie do przecenienia. Moc światła mogą optymalizować kinkiety. Przeważnie montuje je się w łazience np. jako dodatkowe oświetlenie lustra, ale w kuchni mogą stać się uzupełniającym oświetleniem, w zależności od jej projektu.

W zależności od rodzaju wykonywanego zawodu, światło może pełnić rozmaite funkcje. Niezwykle ważne jest przykładowo w takich punktach jak szpital. W przypadku sali operacyjnej rola właściwego dopływu światła jest nie do przecenienia, gdyż chirurg musi dokładnie widzieć operowane miejsce. Podobnie rzecz ma się w przypadku zakładów, gdzie operuje się drobnymi elementami, jak na przykład zakład zegarmistrza. Światło niezbędne jest także w pracy osób, tworzących odręczne rysunki, do których należą architekci. Innym miejscem są biura. Lampy biurowe mogą mieć zróżnicowany charakter, są jednak niezwykle przydatne.

Na szczęście mamy też do dyspozycji ogrodowe lampy podłogowe, czyli odporne na zewnętrzne warunki atmosferyczne lampy stojące zewnętrzne, które można w razie potrzeby przesunąć w inną część ogrodu. Wszystko zależy tu jednak od długości kabla zasilającego lampy. Ogrodowe oświetlenie zaleca się więc zaaranżować z wyprzedzeniem, w celu uniknięcia konieczności ukrywania w trawie mało atrakcyjnych przewodów przedłużacza. Jeśli zaprojektujemy oświetlenie do ogrodu już w czasie projektowania układu podstawowych elementów ogrodu, da nam to szansę ukryć przewody w ziemi, obok (jednak nie za blisko) przewodów do zraszacza. Zapewnia to elegancki wygląd i bezpieczeństwo, a lampy ogrodowe wyglądają jakby wyrastały z ziemi. Elementem, który uzupełnia oświetlenie ogrodu, są także umieszczone na ścianach domu kinkiety ogrodowe. Taka lampa stanowi nie tylko ciekawy dodatek dekoracyjny, lecz również środek chroniący dom przed próbą włamania, o czym w następnym akapicie. Wbrew powszechnej opinii, aby odpowiednio zabezpieczyć nasz dom, nie zawsze musimy mieć najlepszy alarm antywłamaniowy oraz ekipę interwencyjną, która parkuje tuż przed domem. Dobrze na początek zainwestować w prostą i niedrogą, ale przy okazji wyjątkowo skuteczną ochronę domu – dobrej jakości oświetlenie zewnętrzne.
żarówka ledowa
Napisał: theilr
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najlepiej do tego celu nadają się lampy halogenowe wyposażone w czujkę ruchu. Lampa halogenowa oferuje mocne światło i pozwala znajomym bez problemów zauważyć, czy ktoś chodzi dookoła naszego domu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-14 06:34:25
Tagi: dom, oświetlenie, światło, lampa, lampy, ściany, kinkiety, szpital, Lampy ogrodowe