Czy opłaca się budować dom?

Budowa domu
Napisał: Freddy
Nie da się bezbłędnie oszacować kosztów poniesionych w związku z budową domu, dlatego, że jest wiele czynników, powiązanych z poszczególnymi etapami budowy, które najczęściej bywają trudne do oszacowania. Rynek mieszkaniowy nie jest dzisiaj stabilny, ale niemniej jednak inwestujemy w mieszkania Poznań, i Wrocław królują na rynkach regionalnych jeśli chodzi o liczbę powstającyh inwestycji. Poszukujący lokum w dużym mieście wybierają pomiędzy rynkiem pierwotnym a wtórnym (polecana strona). Wśród kilku Polskich miast, w których popyt na nieruchomości jest dość duży jest Wrocław.

Nadzwyczaj modne i dynamicznie rozwijające się miasto z bardzo dobrym zapleczem edukacyjnym daje perspektywy rozwoju i dostania dobrze płatnej pracy, co ściąga studentów i młode małżeństwa. Każdy chce wynająć mieszkanie, najlepiej w centrum, a że w tej lokalizacji mieszkań niewiele w porównaniu z liczbą chętnych, to i cena wysoka. Z resztą w całym mieście sytuacja wygląda podobnie. Zakup mieszkania we Wrocławiu jest więc wspaniałym pomysłem nie tylko dla osób, które same chcą w nim mieszkać, ale i do wynajmowania,ponieważ chętnych z pewnością nie zabraknie.

Od kwietnia 2012 roku obowiązuje ustawa deweloperska, która ma pomagać chcącym kupić nieruchomości od deweloperów (http://archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/opis-inwestycji/olimpia-port). Zamiast typowej umowy przedwstępnej obowiązuje umowa deweloperska, która ma postać aktu notarialnego, stąd też jest solidnym zabezpieczeniem. Poza tym inwestorzy mają obowiązek otwierania rachunków powierniczych dla kupujących. Kupujący przekazuje więc poszczególne transze na konto, a bank przekazuje to dalej – jeśli ma pewność, że budowa idzie według planu.

Trzeba wybrać typ rachunku powierniczego, gdyż szczególnie ten zamknięty wydaje się korzystny. Dodatkowo koniecznością jest odpowiedni prospekt informacyjny, który klientom ma przekazać deweloper Poznań i inne polskie miasta już mają sprzedaż mieszkań po wejściu w życie ustawy. 1. Stan zerowy, czyli wszelkie roboty ziemne m.

in. fundamenty, ściany, stropy i schody znajdujące się w podziemiu. 2. Stan surowy, otwarty, czyli ściany konstrukcyjne i działowe, stropy, schody, konstrukcja dachu oraz materiały izolujące.3. Stan surowy, zamknięty, czyli okna i drzwi.4. Prace wykończeniowe - etap pochłaniający najwięcej gotówki - instalacje, tynki, posadzki itd.. Umowa przedwstępna może mieć formę aktu notarialnego, jednak niektórzy chcą tylko umowę cywilnoprawną. Musimy wiedzieć o kolejnych opłatach: w sądzie i za podatek od czynności cywilnoprawnych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-14 06:34:27
Tagi: mieszkanie, deweloper, notariusz, rachunek, umowa