Jakie listwy wybrać do montażu drzwi

drzwi wewnętrzne
Napisał: INVADO
Na podstawie: INVADO
Wnętrze każdego mieszkania może odzyskać nowy wygląd nawet minimalnym nakładem kosztów i czasu. Są pewne detale w każdym pomieszczeniu, których właściwy wybór decyduje o wielu aspektach designu. Zmiana rozmieszczenia mebli czy odświeżenie kolorystyki ścian, wymiana drzwi – to tylko niektóre z cech mających wpływ na końcowy wynik. Często warto zdecydować się oglądnąć kilka katalogów przedstawiających wnętrze innych mieszkań i stamtąd brać pomysły. Nie chodzi o kopiowanie tych samym wzorców a o stworzenie na ich bazie czegoś specyficznego pod czym będziemy mogli się sami podpisać. Listwy przypodłogowe to jeden z drobnych elementów, którego zmiana nie jest kosztowa a może przynieść niesamowite efekty.

Firmy oferuję setki różnych modeli od tych najbardziej klasycznych po te bardzo śmiałe i designerskie. Najczęściej są one jednak nacechowane klasyczną architekturą oraz rozwiązaniami które już kiedyś się sprawdziły. Listwy Prestige to linia produktowa skierowana do Klientów poszukujących estetyki i oryginalności w jednym. Świetnie komponują się one z barwą ścian i przede wszystkim są zrobione z solidnego materiału – płyty mdf – która zapewnia solidność i praktycznie zero kosztów eksploatacyjnych. Świetnie dopasowane drzwi są podstawą w każdym domu. Nie mogą skrzypieć, nie mogą ocierać o podłogę bo będą ją niszczyły.

Przez to właśnie tak istotna jest stolarka drzwiowa, to żeby drzwi na które się zdecydujemy były świetnie wykonane, aby wspaniale się przedstawiały i jednocześnie, żeby nie okazało się, że nie całkiem pasują w swoje miejsce tak jak powinny. Drzwi zewnętrzne muszą zostać odpowiednio wzmacniane, by ochronić nas przed włamaniem, natomiast drzwi wewnętrzne (http://www.invado.pl/produkty/drzwi-wewnetrzne), mogą stać się delikatne, mogą w znacznej mierze składać się z szyby, lub nawet całe mogą być wykonane ze szkła. To na co się zdecydujemy w znacznej mierze zależy od tego, jak będzie zaplanowane calutkie wnętrze oraz co będzie idealnie do niego pasowało.
drzwi wewnętrzne
Napisał: INVADO
Na podstawie: INVADO
Listwy wykończeniowe ze względu na swą giętką fakturę nie pękają pod naciskiem, dlatego nadają się idealnie do wykończenia schodów lub ram przy drzwiach pokoju. Listwy podłogowe służą do wykończenia progów, gzymsów przy podłodze. Są wykonane najczęściej z laminowanych paneli podłogowych oraz deski parkietowej.

Do wykończeń można też użyć listwy przypodłogowe PCV. PCV to skrót od polichlorek winylu. Substancja ta jest trwała na wpływ rozpuszczalników lub innych żrących detergentów. Dlatego tak chętnie PCV jest wykorzystywane w produkcji wykładzin podłogowych oraz przemyśle stolarskim, zwłaszcza przy produkcji drzwi i okien, a także właśnie przy wyposażeniu wykończeniowym. Więcej: http://www.invado.pl/produkty/listwy-przypodlogowe Drzwi chowane w ścianie firmy Invado to system drzwi który znajduje się już w niejednym mieszkaniu o małym metrażu. Jego głównym plusem jest oszczędność miejsca.

Kiedy zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni, np. poprzez wstawienie mebli, wybierając takie drzwi nie ma problemu aby bezpośrednio przy nich coś postawić. Mechanizm zapewnia chowanie się płyty bezpośrednio do ościeżnicy. Systemy przesuwne mają zastosowanie praktycznie do każdego rodzaju drzwi. Wymiary skrzydła do takiego systemu są takie same jak do systemu naściennego. Dzięki małym rozmiarom, drzwi nie dominują w pomieszczeniach, a w zasadzie dopełniają tylko jego aranżację. Zdecydowanie polecane są one też do mieszkań w których żyją osoby niepełnosprawne. Reorganizując tak niewiele można odmienić oblicze naszego domu tak aby nabrało ono nowej świeżości i uroku. Firmy oferujące drzwi czy ościeżnice zazwyczaj dysponują swoimi specjalistami, którzy bezpłatnie jeszcze przed zakupem doradzą nam w sposób rzetelny, które rozwiązanie będzie dobre i spełni nasze wymagania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-14 06:34:28
Tagi: PCV, drzwi, Wnętrza, Płyty MDF