Jak dobrze rozlokować przestrzeń w magazynie

winnica Bodegas Protos
Napisał: Reynaers Polska
Na podstawie: Reynaers Polska
Wyposażenie magazynów jest niezwykle ważne, dlatego że należyte ustawienie wszystkich regałów, pozwala na łatwy i szybki dostęp do poszczególnych produktów, ale także gwarantuje pracownikom należyte bezpieczeństwo i wygodę pracy. Do zaopatrzenia magazynów również zalicza się różne maszyny, jakie ułatwiają zdjęcie z regałów produktów o dużej masie, czy całych palet. Najważniejsze jest jednak to, żeby regały zostały dostosowane optymalnie do charakterystyki magazynu, a więc żeby spełniały własne zadanie w zależności od rodzaju i masy towaru, który się tam znajduje. Wielkość regału i materiał wykonania zależą w pierwszej kolejności od typu miejsca, w jakim regał się znajduje, a co z tym związane od rodzaju przechowywanych ładunków.

Każdy materiał ma bowiem swoje zalety. Na przykład regały metalowe niezwykle dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach magazynowych dzięki swojej dużej wytrzymałości oraz dużemu poziomowi nośności poszczególnych elementów. Oprócz tego regały magazynowe nie muszą spełniać warunków estetycznych, kładzie się w nich nacisk przede wszystkim na praktyczność. Także przykładowo regały magazynowe (http://nedcon.pl/regaly-magazynowe) mają sporą wytrzymałość przy oszczędnym wyglądzie.

Natomiast regały stosowane w miejscach zamieszkania bywają przykładowo drewniane, gdyż w mieszkaniach kładzie się duży nacisk na walory estetyczne elementów wyposażenia. Już wiele lat wcześniej na świecie doceniono zalety tworzyw sztucznych. Znany szeroko plastik, jako tworzywo niezwykle lekkie i dobre do kształtowania szybko stał się bardzo popularny. Wykorzystano go więc także do produkowania regałów.

Takie meble stosowano bardzo powszechnie w latach 90. minionego stulecia i można było je znaleźć w różnych domach. Najczęściej złożone są z wielu oddzielnych modułów, które łączone są ze sobą dowolnie tworząc różnorodne formy. Dzięki niewielkiej masie tworzywa meble tego rodzaju są bardzo mobilne. Coraz więcej występuje regałów paletowych, czyli takich, na których można zamieścić palety z towarem o różnej wielkości.

Są one produkowane w taki sposób, żeby każda paleta bez problemu mogła się znaleźć w regale i żeby był prosty dostęp do wszelkiej palety, a więc żeby wózkiem widłowym lub inną maszyną można było bez problemu wyciągnąć tego typu paletę. Są one zbudowane w takiej formie, że palety nie układa się jak na pułkach, lecz zawierają one konstrukcję, która daje możliwość wkładać palety w regał, a ułożone są one na wspornikach, które wykonane są w ten sposób, aby wózek widłowy miał możliwość paletę swobodnie wyjąć albo włożyć. Oczywiście jest także wiele rozmaitych regałów wysokiego składowania. Jest to dobre rozwiązanie dla magazynów, które są dosyć wysokie i dzięki takim regałom można zdecydowanie powiększyć ich pojemność.

Na najwyższych segmentach regału najczęściej umieszcza się produkty, które nie są sprzedawane w ogromnych nakładach i też ze sporym natężeniem. Umożliwia to więc tak naprawdę raz na jakiś czas zdecydować się na zdjęcie, jak również wniesie towaru na wysoki segment regału. Do takich regałów należy oczywiście posiadać specjalne wózki widłowe, jakich zasięg jest bardzo wysoki, żeby dzięki temu móc sięgnąć na wysokie segmenty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-16 07:22:07
Tagi: magazyny, regały, towar, materiał, wygląd, regał, meble, palety, składowanie, segmenty