W jaki sposób poznać, że deweloper jest faktycznie uczciwy?

Ogrody Hallera - Archicom
Napisał: ARCHICOM
Na podstawie: archicom.pl
Wrocław to z pewnością jedno z najatrakcyjniejszych miast Polski, do jakiego współcześnie przeprowadza się sporo osób, zazwyczaj z niewielkich miejscowości. Wobec tego, deweloperzy świadomi, że popyt na mieszkania jest faktycznie wysoki, rozpoczynają następne inwestycje, a ludzie decydują się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego, który da im szansę na zakup przynajmniej małego lokalu. Mieszkania na rynku pierwotnym odznaczają się dużym zainteresowaniem, jako że pozwalają na prostsze urządzenie każdego pomieszczenia. Budynki są nowoczesne oraz interesujące wizualnie, dlatego wiele osób decyduje się na zakup mieszkania na takich osiedlach. Warto jednakże pamiętać, że to deweloperzy Wrocław w istotnej mierze decydują o tym, jaka będzie jakość budynków.

Jeśli użyto tanich tworzyw oraz wybrano niedoświadczone ekipy, budynek może w krótkim czasie pokazywać ukryte wady, z tego powody tak ważne jest, by wybrać mieszkanie, które oferuje naprawdę wiarygodny deweloper.
nieruchomość
Napisał: 401(K) 2012
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dużą część lokalnego rynek stanowią lokale do wynajęcia (niedrogie lokale użytkowe do wynajęcia), Wrocław jako że jest ośrodkiem studenckim ma do zaoferowania rozległą gamę mieszkań studenckich i kawalerek w pobliżu centrum miasta. Większość z nich jest wybierana przez osoby prywatne. Aktualnie w toku są prace mające na celu adaprtację starego akademika blisko Placu Grunwaldzkiego. Jest to wydarzenie pionierskie w tym aspekcie rynku.

Powstają tam bowiem tanie mikroapartamenty dla studentów o dobrych warunkach finansowych. Docelowo apartamenty mają mieć powierzchnię kilkunastu metrów kwadratowych, charakteryzuje je bardzo dobre zagospodarowanie tak małej przestrzeni i niezwykle korzystna cena. Studenci są jednak zdania, że nabycie tego rodzaju mieszkania przekracza budżet statystycznego żaka. Możliwe jednak, że firma deweloperska postanowi również wynajmować niektóre pomieszczenia w tym obiekcie.
kamienice we Wrocławiu
Napisał: TijsB
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niektórzy już nawet na studiach rozpoczynają swoją zawodową przygodę, czasami tak szczęśliwą, że jeszcze w okresie studiów stać ich na mieszkanie od dewelopera we Wrocławiu. Żeby jednak dojść do takiego poziomu trzeba być bardzo ambitnym, skupionym na własnym rozwoju, należy mieć również trochę szczęścia.

Niekiedy ktoś bardzo się stara, studiuje trzy kierunki, pracuje w kilku miejscach, ale później tak naprawdę zostaje z niczym. To może powodować groźną frustrację i zresztą nie ma co się dziwić. Każdy w takim momencie byłby rozgoryczony. Ktoś wspomni, iż poza ambicją i szczęściem przydatne są znajomości. No niestety, nie można tego zbagatelizować.

Prawdopodobnie w każdym środowisku jest to dostrzegane i w każdym zakątku na świecie, jednak myśląc o tym możemy tak naprawdę nic nie zrobić.

Wyświetl większą mapę
Jak zgodnie mówią deweloperzy, Wrocław jest również bardzo dobrym rynkiem sprzedaży lokali i ekskluzywnych apartamentów. Duża część luksusowych mieszkań jest sprzedawana na pniu, czego przykładem są między innymi przedsięwzięcia w pobliżu Mostu Uniwersyteckiego (apartamenty z dostępem do przystani łodzi motorowych) czy Wyspy Słodowej. Świetnym przykładem są również apartamenty w najwyższym obiekcie w mieście – Sky Tower, które cieszą się ogromną popularnością wśród najzamożniejszych klientów. Na obrzeżach miasta powstaje kilka osiedli ekskluzywnych apartamentów czy domów szeregowych, zwykle strzeżonych, z dostępem do parkingów i różnorodnych atrakcji jak np. placów zabaw (więcej - http://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe). Duże ceny nie zniechęcają klientów, dla których liczy się korzystna lokalizacja oraz wystrój pomieszczeń.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-16 07:22:07
Tagi: rynku, mikroapartamenty, deweloperzy, osiedle