Doskonały poziom usług – klinkierówka

Elewacja Kadyks - Wienerberger.pl
Napisał: Wienerberger.pl
Na podstawie: Wienerberger.pl
W budownictwie również należy stosować nowe rozwiązania. Powinniśmy mieć na uwadze fakt, że najnowsze rozwiązania to trwalszy sposób budowania. Oczywiście większość z nas lęka się nowości. Najczęściej argumentem przeciw wdrożeniu nowoczesnego rozwiązania jest cena. Rzeczywiście często nowe komponenty bywają droższe, aczkolwiek warto pomyśleć o drugą stronę medalu.

Kolorowe dachówki
Napisał: Emily Mathews
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dachówki tego rodzaju (na przykład : dachówki ceramiczne Koramic) produkuje się z gliny, która ze względu na swoją budowę nie przepuszcza wody i chroni przed mrozem. Z tego właśnie względu stanowi dobry materiał izolacyjny i idealnie nadaje się na zadaszenia. Naturalne złoża gliny nie mają jednolitej barwy – stąd też dachówki takie mogłyby się mniej lub bardziej od siebie różnić jeśli idzie o odcień czerwonego, czyli podstawowego kolory glinu, który wynika z zawartości żelaza. Aby więc nadać dachówkom stałą barwę stosuje się barwienie w masie bądź angobowanie. Pierwsza porada - zawsze powinieneś kupować takie materiały budowlane, które cechują się nieprzeciętną jakością.

Moim zdaniem na ten przykład pustaki producent, w żadnym razie nie może być za tani, ponieważ to kiepsko wróży na przyszłość. W wielu przypadkach ludzie za bardzo skupiają swoją energię na poszukiwaniu takich producentów, których wyłączną zaletą są niewielkie ceny. Naturalnie wszystko jestem w stanie zrozumieć, lecz w końcu jeśli teraz zakupimy takie pustaki, które nie są wysokiej jakości, to czy za kilkanaście lat, a może prędzej, nie odczujemy negatywnych skutków? Pierwszy rodzaj, a więc barwienie w masie, to dodawanie do gliny określonych pigmentów jeszcze zanim dachówka zostanie uformowana. Z kolei angobowanie polega na naniesieniu na już ukształtowaną i wysuszoną, chociaż jeszcze nie wypaloną glinę substancji jaką jest tzw. szlachetna glinka.

Różnica między tego rodzaju metodą a barwieniem w masie leży też w tym, że angobowanie realizuje się tylko na wierzchniej warstwie dachówki, co powoduje, że po przycięciu
Mężczyzna kładący dachówki
Napisał: onnola
Na podstawie: http://www.flickr.com
dachówki może mieć ona w miejscu przecięcia inny odcień, w przypadku pierwszej metody różnica ta nie jest widoczna z tej racji, że cegłówka posiada jednolity kolor. System Porotherm Dryfix jest zachwalany przez majstrów i ma bardzo pozytywne opinie (odnośnik do strony producenta). Budowa domu z użyciem pustaków ceramicznych to doskonały pomysł. Pustaki nadają się do dla wszystkich rodzajów ścian, na przykład działowych. Duży asortyment dostawców materiałów budowlanych umożliwia wybór najnowszego rozwiązania, które jest dopasowanie do wytycznych projektu.

Wybór systemu z porotherm to również gwarancja dużych postępów budowy. Są również te firmy, które dystrybuują materiały budowlane, które są niezbyt odpowiedniej jakości, a jednakże są drogie. To wszystko bardzo dobrze pokazuje, że jeśli pragniemy lepiej radzić sobie z zakupem materiałów budowlanych, musimy starać się zachować zdrowy rozsądek. Dzięki dobremu myśleniu pewnie kupimy materiały, które są pod absolutnie każdym względem OK. A przecież w wielu przypadkach nie jesteśmy później zadowoleni z jakości. Dobrze, że są producenci dachówek albo pustaków, którzy są w porządku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-17 07:38:01
Tagi: dachówki, zadaszenia