Elewacja z płytek klinkierowych – co należy wiedzieć?

Elewacja z klinkieru - Wienerbeger.pl
Napisał: Wienerberger.pl
Na podstawie: Wienerberger.pl
Kiedy właśnie stawiasz własny dom, wtedy kategorycznie czeka Cię sporo ważnych decyzji – od nich między innymi zależy to, czy uda Ci się zmieścić w zaplanowanym na budowę domu budżecie. Kiedy zastanawiasz się, jakiego materiału użyć do budowy własnego domu, wówczas bez wątpliwości możemy doradzić Ci cegłę ceramiczną. Wprawdzie parę lat temu cegła wyszła z mody, jednak teraz stopniowo wraca do łask. Nierzadko zdarza się, że producenci oferujący materiały budowlane o niesamowicie niskich cenach nie są gwarantem trwałości oraz produkty w rezultacie nie są tak trwałe jak droższa konkurencja.

Popularnych jest mnóstwo typów elewacji, począwszy od tynku po cegły ceramiczne. Coraz częściej jednak wybierana jest cegła klinkierowa. Jest to materiał całkowicie naturalny wykonany z gliny oraz piasku. Jej główną zaletą jest duża odporność na czynniki pogodowe takie jak mróz czy wilgoć. Dzisiaj cegła wraca do łask przede wszystkim dlatego, że jest bardzo ekologiczna – cegły powstają wyłącznie z gliny i wody, które są później wypalane w dużych temperaturach.

Kiedy zatem chcesz, aby Twój dom był naprawdę ekologiczny i przyjazny środowisku, wówczas cegła z pewnością będzie jednym z najlepszych wyborów (praktyczne porady). Rozpoczynając fugowanie nie można zapomnieć, iż fuga może dość mocno pobrudzić płytki, dlatego lepiej jest starać się o większą dokładność, niż później trudzić z uciążliwym czyszczeniem. Potem należy już jedynie przemyć płytki i zadanie zostało skończone. Metoda, jaką układa się płytki klinkierowe na zewnątrz albo wewnątrz domu właściwie niczym się nie różni.

Jeśli nie wiemy czy to zadanie dla nas bądź nigdy wcześniej nie wykonywaliśmy żadnych prac remontowo-budowlanych, opłaca się zatrudnić sprawdzoną ekipę, która sprawnie ułoży płytki dając gwarancję ich wytrzymałości. Sporym plusem cegły jest także to, że jest ona całkowicie bezpieczna dla zdrowia ludzi – niemal nie ma możliwości, aby z cegieł uwalniały się żadne szkodliwe substancje. W dodatku cegły są w pełni wolne od alergenów – jeżeli Twoje dziecko na przykład cierpi na jakąś alergię, wtedy zbudowanie domu z cegły zdecydowanie będzie genialnym rozwiązaniem. Fajnie, że Internet sprawia, iż w stosunkowo niedługim odstępie czasu mamy możliwość najzwyczajniej w świecie zrobić research, czyli porównać bez żadnego kłopotu wszelkie oferty - na przykład takie dotyczące cegieł elewacyjnych.

W zasadzie nie ma żadnego problemu w tym by natrafić na takie cegły elewacyjne, które są najatrakcyjniejsze cenowo w pobliżu. Uściślijmy - w żadnym razie nie ma najmniejszego ryzyka tego, że atrakcyjna cena automatycznie zwiastuje stosunkowo kiepską jakość. Zakładając, iż w odpowiedni sposób wykonamy research! A w końcu to stosunkowo proste!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-18 07:16:17