Kapef - profesjonalne biuro rachunkowe Warszawa

Kapef - biuro rachunkowe Warszawa
Na podstawie: http://www.kapef.pl/
Nie każdy wie, że usługi księgowe warszawa szczycą się wielowiekową tradycją. Już w starożytnym Egipcie umieszczano w księgach świątynnych przychody i rozchody i potwierdzenia aktów własności pól. Przekazanie obsługi rachunkowej przedsiębiorstwa specjalistycznemu podmiotowi mimo, że generuje dodatkowe koszty w postaci opłat za wykonaną pracę, daje także niezaprzeczalne korzyści - zaoszczędzenie czasu, który dotychczas przeznaczaliśmy na rozliczenie z Urzędem Skarbowym czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz doradztwo i profesjonalną interpretację przepisów podatkowych, dzięki czemu rozwiewamy niejasności i unikniemy bardzo drogich pomyłek. Urzędnicy króla Nilu drobiazgowo dbali o liczby, trzymając budżet królestwa nad Nilem w ryzach. Najbardziej znaczący rozkwit księgowości wystąpił dopiero z rozwojem kapitalizmu, czyli w dwu ubiegłych wiekach.

Zacznijmy od sposobów tradycyjnych, konkretnie trzech. Pierwsza jest forma tabelaryczna, zwana też amerykanką. Posługuje się w nią księgą-dziennikiem, będącą połączeniem zbioru działań gospodarczych i zapisów systematycznych. Dobrą cechą techniki tabelarycznej jest transparentność, minusem zaś brak możliwości podziału pracy i niska pojemność zestawień. Technika przebitkowa umożliwia skorzystanie z pomocy maszyn księgujących.

Zamiast księgi tworzy się w niej oddzielne karty, zebrane w kartotekę. Nazwa pochodzi z tego, że księgowi kopiują zapisy kalką. Technika przebitkowa umożliwia podział pracy. Następna jest rachunkowość rejestrowa. Nietrudno się domyślić, że podstawowym narzędziem jest rejestr operacji.Najczęściej używa się odrębnych rejestrów do różnego typu akcji księgowych.

W praktyce to trudna i niewygodna technika, co równoważy duża funkcjonalność rejestrów. Rzetelne biuro księgowe proponuje między innymi prowadzenie ksiąg handlowych, deklaracje podatkowe, przygotowywanie sprawozdań finansowych, audyty oraz obsługę kadrowo-płacową, w tym np. listę płac. Propozycją godną uwagi dla tych, którzy chcą założyć własny biznes jest pomoc w zarejestrowaniu działalności, czyli w dostarczeniu niezbędnych dokumentów w US i Urzędzie Statystycznym oraz w ZUSie. Sporo biur księgowych pomaga również w likwidowaniu firmy.

Najpopularniejszą techniką księgowości jest naturalnie księgowość cyfrowa. komputer wyręczy rachmistrza w obliczeniach, co wyklucza ryzyko błędu. Prędkość znalezienia rekordów w cyfrowych rejestrach mocno usprawnia prowadzenie finansów, a dane da się wiele razy powielać i przenosić w różne miejsca. Wszystko to jest możliwe oczywiście, gdy komputer posiada dobre oprogramowanie księgowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-19 06:56:46
Tagi: pracy, US, komputery, oprogramowanie