Budowa domu nie musi być problemem

Napisał: Wawel Service
Miejscowy rynek sprzedaży mieszkań bez przerwy ulega ciągłym zmianom. W wielu punktach na mapie miasta powstają kolejne osiedla. Wystarczy sprawdzić w Internecie, jak wielka jest teraz liczba propozycji sprzedaży. Wpisując tylko "mieszkania Wrocław", dostaje się setki stron ogłaszających się pośredników jak i jednostkowych klientów. I wszystko byłoby dobrze gdyby nie brak chętnych.

Ludzie są zachowawczy przy podejmowaniu długotrwałych postanowień finansowych majątkowych, przede wszystkim takich, które w znaczący sposób przetrzebią ich portfele. Teraz rata kredytu hipotecznego to przeważnie 1800-2000zł, a brak pewności szybkiego ożywienia gospodarczego nie pomaga finalnym ustaleniom. Marzenia o zakupie własnego mieszkania (http://archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/opis-inwestycji/ogrody-hallera) nie zawsze można ziścić. Swój własny dom wydaje się odważnym planem dostępnym tylko dla najbogatszych. Najlepszym planem mogą być więc proste i szybkie domy drewniane Wrocław ma tak dosyć ceny domów, że zwykłe mieszkanie jest równoznaczne z domem na drewnianym szkielecie.

Trend na domy z drewna dopiero wchodzi do Polski. Jednak jeszcze boimy się i jesteśmy przyzwyczajeni do betonowych konstrukcji.
Mieszkanie w designerskich meblach
Napisał: homestilo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie chyba wszyscy deweloperzy we Wrocławiu prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych ofert dla tych, którzy chcą zakupić mieszkanie (zobacz http://otodom.pl/inwestycje/deweloper/archicom-sp-z-o-o-id419946). Musisz wiedzieć, że obecnie jest jeden z najlepszych momentów do inwestowania w nieruchomości – na rynku panuje prawdziwy zastój, bo niewiele osób ma pieniądze na to, aby kupić mieszkanie czy domek. Jeżeli zatem zdecydujesz się zakupić mieszkanie właśnie teraz, stanowczo możesz liczyć na wyjątkowe traktowanie ze strony dewelopera.

Zazwyczaj w takich czasach jak ten można liczyć między innymi na spore obniżki cen. Jeśli nawet uda Ci się zaoszczędzić paręset złotych na jednym metrze kwadratowym, szybko okaże się, że możesz naprawdę wiele zaoszczędzić praktycznie bez żadnego wysiłku. Kiedy na dodatek porozmawiasz z deweloperem, stanowczo możesz liczyć na jakieś dodatkowe ustępstwa – dużo firm deweloperskich oferuje obecnie ładniejsze mieszkania w cenie tych nieco mniej ładnych. Jeśli zdecydujesz się na kupno mieszkania od ręki, możesz na przykład liczyć na to, że mieszkanie z ogródkiem będzie sprzedawane w takiej samej cenie jak jeszcze dotychczas mieszkania bez ogródków. Jeśli zależy Ci na szybkim wprowadzeniu się do swojego mieszkania, możesz także wynegocjować u dewelopera na przykład wyposażenie mieszkania w cenie jego sprzedaży.

meble
Napisał: Dziedzic
Na podstawie: http://echopr.pl/PRASA/zestaw_code_firmy_dziedzic.jpg
Naturalnie, w tak rozwiniętym pod tym względem mieście jak Wrocław nieruchomości siłą rzeczy muszą odznaczać się bardzo dużym zróżnicowaniem, co również jest rewelacyjną wiadomością dla każdego z nas. Niemałą popularnością cieszą się obecnie przede wszystkim najróżniejsze lokale użytkowe takie jak na przykład biura, co jest zresztą doskonałym dowodem na to, że właściwie cała lokalna gospodarka we Wrocławiu rozwija się bardzo dobrze. Następna istotna kwestia w przypadku zakupu nieruchomości, o której powinniśmy pomyśleć jeszcze przed rozpoczęciem korzystania z obiektu, to ubezpieczenie. Oprócz kwestii stricte formalnych, trzeba wziąć po uwagę również dodatkowo sprawy, takie jak między innymi przygotowanie w obiekcie warunków, które będą sprzyjać komfortowi pracy. W tej sytuacji bardzo ważna jest rzecz jasna lokalizacja lokalu.

W dzisiejszych czasach atrakcyjna lokalizacja nie oznacza już tylko centrum miasta (dodatkowe dane). Należy jednak wiedzieć o tym, że jeśli prowadzona przez nas działalność związana jest m.in. z obsługą klientów, to musimy wybrać budynek mieszczący się w miejscu odpowiednim dla ludzi. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy w okolicy znajduje się parking albo też czy jest dogodne połączenie komunikacyjne z innymi częściami miasta.

Wyświetl większą mapę

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-22 07:55:24
Tagi: osiedle, mieszkanie, lokale