O czym powinno się pamiętać podpisując umowę związane z robotami budowlanymi?

na placu budowy
Napisał: Eli Christman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy kupujemy lub stawiamy dom musimy dowiedzieć się jakie przepisy nad obowiązują. Jest to istotne, ponieważ każdy dokument podpisywany przy podejmowaniu inwestycji w nieruchomości musi być zgodny z przepisami. Kiedy już otrzymamy wszystkie pozwolenia, projekty itp. nadchodzi czas, w którym zaczynamy budowanie. Powinniśmy dowiedzieć się jak powinna wyglądać umowa o roboty budowlane.

Absolutnie musimy ją podpisać z ekipą.
Prawo
Napisał: controlarms
Na podstawie: www.flickr.com
Oczywiście, zdarza się, że ekipy budowlane chciałyby pracować „na gębę”, ale nie dajmy się do tego przekonać. Tylko odpowiednio spisana umowa ochroni nas przed różnego rodzaju wpadkami, wymaga od ekipy budowlanej wykonania prac z najwyższą starannością i jest dla nas podstawą do reklamacji i likwidacji powstałych usterek. Jeśli ekipa budowlana nie chce spisać umowy - lepiej poszukać innej. Nie warto podejmować takiego ryzyka, w szczególności przy tak dużej inwestycji jak stawianie domu.

Do tego grona bez wątpienia zalicza się ogólnie pojęte prawo budowlane, choć o czymś takim przekonał się dopiero ktoś, kto musiał wykonać obok swojego domu jakiekolwiek prace związane z czymś takim. Nawet w takiej sytuacji prawo budowlane może nam sprawiać sporo najróżniejszych trudności, zatem nie ma raczej niczego dziwnego w tym, że takie coś stanowi istny koszmar na przykład dla osób przymierzających się do budowy nowego domu. Jeśli zatem chcielibyśmy rzeczywiście dobrze uchronić się przed wszystkimi związanymi z tym problemami, to będziemy musieli po prostu na bieżąco śledzić całą związaną z tym dziedzinę i wiedzieć, co dzieje się w niej w danej chwili. Oczywiście podobną umowę musimy podpisać, gdy chcemy zatrudnić ekipę do wyremontowania mieszkania zakupionego na przykład od dewelopera. To szczególnie istotne nie tylko ze względu na możliwe poprawki we wnętrzach, ale także na bezpieczeństwo robotników remontowych.

Dla człowieka nieobeznanego na zagadnieniu, prawo to duży problem. A bez poznania obowiązujących reguł, takich jak chociażby umowa na roboty budowlane, stawiać nieruchomości się nie da. Co trzeba uczynić, by poradzić sobie z tym problemem? Skorzystać z wsparcia fachowców oczywiście. Odnajdywanie właściwych fachowców trzeba zacząć od połączenia się z internetem i skorzystania z Google. Tam zalecam wpisać sformułowanie „prawo budowlane kancelaria” bądź zmiany prawa budowlanego - prawo inwestycji.

Gwarantuję, że dostaniesz całą masę ofert.
http://www.prawoinwestycji.pl/
Przed zatrudnieniem konkretnego biura doradczego, polecam sprawdzić zdania o tej spółce wśród znajomych i w sieci oraz upewnić się, czy legitymują się certyfikatami uprawniającymi. Nowoczesne poradnie prowadzą działalność online, czyli możesz przedstawić problem przez internet, a poradę (za opłatą) uzyskasz szybko w ten sam sposób. Gdy prawo inwestycji budowlanych jest dla nas niejasne czy zbyt skomplikowane warto zasięgnąć porady prawnika. Nie jest to droga usługa, a zyskujemy gwarancję, że zawieramy umowę bez żadnych dziwnych zapisów. Najczęściej mieszkanie czy dom to duży wydatek, zatem dobrze jest dołożyć sił, by umowa została skonstruowana z ogromną starannością i z zachowaniem przepisów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-25 07:55:04
Tagi: budowlane, prawo budowlane, prawo, biuro