Czy opłaca się wybudować dom?

domy pasywne
Napisał: www.schueco.pl
Trudnym zadaniem wydaje się wyliczenie całkowitych kosztów budowy domu. Sprawę utrudnia fakt, że na realizację inwestycji wpływa dużo czynników. Wszelkie koszty należy zaliczyć do jednej z czterech głównych grup. Pierwsza - tzw. stan zerowy, elementami którego są wszelkie roboty ziemne, fundamenty, ściany zlokalizowane poniżej linii gruntu, a także stropy pod linią gruntu oraz schody i elementy izolacyjne.

Druga grupa - tzw. stan surowy otwarty, na który składają się ściany nośne, stropy, wszelkie schody i podesty, ściany działowe , a także konstrukcja dachu wraz z podłożem i pokryciem. W skład trzeciej grupy – stanu surowego zamkniętego – wchodzą stolarki okienne oraz drzwi. Czwartym, najdroższym elementem budowy domu są prace związane z wykończeniem nieruchomości.

Są to wszelkiego rodzaju instalacje, tynki, posadzki i wykładziny oraz inne tego typu elementy.. Mimo wszystko jeżeli zdecydujemy, że w naszej łazience ma pojawić się wanna, ponieważ lubimy sobie w niej poleżeć, a jednocześnie martwimy się tym, że w razie czego nie będziemy mieli szansy zażyć błyskawicznego prysznica, to bez wątpienia warto wiedzieć, iż są specjalne parawany na wannę. Mamy szanse mieć je rozsunięte, lecz jeżeli pragniemy wziąć prysznic, lub całkowicie pragniemy odizolować się od świata zewnętrznego, to zawsze mamy szanse je zaciągnąć. Ich montaż nie jest trudny, a wybór jest tak duży, iż z pewnością znajdziemy coś, co będzie dodatkową ozdobą naszej łazienki.

Często zdarza się, że zarówno dom, ”stolarka” oraz i meble są z drewna. Wówczas zawsze sprawdza się ponadczasowa i zawsze modna biel. Doda pomieszczeniu lekkości i elegancji. Z pewnością trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że akcesoriów do łazienki jest niesamowicie sporo , a to na co się zdecydujemy w dużej mierze zależy tylko i wyłącznie od nas.

Co konieczne także zaznaczenia to fakt, iż wszystko możemy dostać bez najmniejszego kłopotu oraz to na ogół w jednym, specjalistycznym sklepie. Jeśli chodzi o działalność inwestorów, agencji pośrednictwa i klientów na rynku nieruchomości Warszawa jest pewnym liderem jednak poziom nowych inwestycji oraz przeprowadzanych transakcji rośnie w wielu dużych miastach w Polsce. Jeśli sytuacja ekonomiczna w kraju oraz na świecie nie ulegnie zmianie na minus w najbliższym czasie można będzie oczekiwać dobrego roku 2012 dla rynku nieruchomości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-27 07:24:02
Tagi: montaż, dom, mieszkanie