Do których domowych wnętrz odpowiadają szklane schody?

szklane schody
Napisał: Diego Cupolo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Od dwóch lat w Kalifornii budowana jest nowiutka siedziba olbrzyma technologicznego, marki Apple. Została wykreowana na papierze przy sporym udziale pierwszego mentora firmy, słynnego Steve Jobsa. Zamysł firmowego kompleksu pokazuje miłość genialnego managera do pewnego niezwykłego surowca. Kompleks będzie posiadał wszystkie ściany szklane. Obecnie takiego rodzaju zabudowy wykonywane są w rozmaitych wymiarach i również o różnej grubości, co daje możliwość wybrania najbardziej dogodnej zabudowy. Ich atutem jest również to, że są znacznie cieńsze niż inne zabudowy, co w biurach jest bardzo istotne, gdyż dzięki temu istnieje okazja optymalnie zwiększyć powierzchnię poszczególnego pomieszczenia.

Drzwi przymykowe, inaczej zwane skrzydłowymi są w stanie zazwyczaj ułatwić poruszanie się inwalidą. z takiej przyczyny są one często stosowane w ośrodkach zdrowia, w licznych domach pomocy społecznej jak i w zakładach rehabilitacyjnych. Można je także zastosować jako drzwi ewakuacyjne, które w razie pożaru zachowują się jako samozamykacze. W trakcie ich prawidłowego działania bardzo ważne są świetnie dobrane zawiasy do szkła, często wykonane ze stali nierdzewnej, szczotkowanej lub tej polerowanej. Proces otwierania tego typu drzwi przebiega dzięki działania siłownika elektro-hydraulicznego bądź elektrycznego, czy za pomocą ramion pchająco-ciągnących. Takiego rodzaju drzwi mogą występować w wersji dwuskrzydłowej, gdzie o bezpieczeństwo ludzi przechodzących troszczą się specjalne listwy sensorowe.

Mają one za zadanie wykrywanie przeszkód w obrębie poruszających się ciągle skrzydeł drzwi. Dosyć niestandardową formą drzwi bywają drzwi balansowe. Łączą one w sobie liczne plusy drzwi przesuwnych jak i drzwi rozwieranych. Ściany szklane są produkowane na indywidualne zamówienie klienta. Jest to uzasadnione, dlatego że każdy obiekt ma odmienne wymiary i nie ma sensu wykonywać ścian bez dysponowania odpowiednimi informacjami na temat rozmiarów poszczególnego obiektu. Nie ma szans wykonywania ścian uniwersalnych, czyli takich, jakie będzie możliwość bez jakiegokolwiek problemu dopasować do różnorodnych obiektów pod kątem rozmiarów.

Ściany wykonane ze szkła, są zatem robione dopiero po zatwierdzeniu zamówienia przez klienta i wykonaniu dokładnych pomiarów poszczególnego lokalu. Bardzo często są one stosowane w różnych galeriach handlowych. Takiego rodzaju ściany umożliwiają bowiem odpowiednio wykorzystać przestrzeń wejścia do sklepu np. poprzez wystawienie tam akcesoriów firmy, jakie każdy przechodzień będzie mógł zobaczyć. Dla wielu firm jest to ważny element prezencji danego obiektu, ponieważ faktycznie ich wizerunek jest atrakcyjny i pozwala odpowiednio podkreślić wszelkie atuty obiektu, jak również wszystko to, co w nim zawarte. Niesamowicie nadają się one szczególnie w wypadku wąskich przejść.

Drzwi balansowe gwarantują proste otwieranie ,jak i ich zamykanie nawet przy okazji ciężkich warunków atmosferycznych. Są one bowiem niesamowicie odporne na przeciągi oraz silne wiatry. Takie drzwi również posiadają zazwyczaj odpowiednie zawiasy do szkła, o które najlepiej pytać fachowców z branży, aby jak najdoskonalej je wybrać. Warto także rozważyć przy okazji budowy odpowiednie balustrady szklane samonośne wewnętrzne, czy też zewnętrzne. Balustrady tego rodzaju są niezwykle stabilne, gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa i gustowny wygląd. Ściany szklane rewelacyjnie sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie użytkowym. O ile planujesz projekt tego rodzaju nieruchomości, weź przykład założyciela Apple i postaw na ten niezwykły materiał.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-31 08:09:32
Tagi: ściany, drzwi, firmy, zawiasy