O czym najlepiej pamiętać montując drzwi oraz okna

drzwi
Napisał: INVADO
Na podstawie: INVADO
Odkryta powierzchnia ma swoje przymioty. Bardzo często właściciele domów decydują się na łączenie pomieszczeń – na przykład salonu z kuchnią i jadalnią. To dobrze bo duża powierzchnia odpręża. Trzeba jednakże nie zapominać o tym, że każdy mieszkaniec potrzebuje indywidualnego miejsca. swojego, szczególnego miejsca, gdzie będzie mógł pobyć sam z własnymi myślami. Żeby odizolować się od domowników, potrzebne są drzwi wewnętrzne, a tych jest na rynku bardzo dużo.

Jeśli dobrze dokonasz wyboru, drzwi wkomponują się w wystrój mieszkania, a nawet będą szykownym dodatkiem, które wyróżnia to mieszkanie spośród wielu podobnych. W zależności od zasobności portfela mamy możliwość kupić drzwi z drzewa litego, klejonego albo płyt drewnopodobnych. Najłatwiej kupić drzwi od razu z ościeżnicą – będziesz mieć gwarancję, że będą do siebie dobrze pasować.
drzwi zewnętrzne
Napisał: Stolbud Włoszczowa
Na podstawie: Stolbud Włoszczowa
Najpowszechniej wybieranym wariantem są drzwi uchylne, które mogą otwierać się na lewą bądź prawą stronę. Najczęściej wykorzystuje się typy jednoskrzydłowe, ale do większych pomieszczeń, np. sal konferencyjnych lub po prostu do dużego salonu albo przestrzennej sypialni możemy bez problemu zdecydować się na te z dwoma skrzydłami.

Dają niebywały efekt, ale pamiętajmy, że zajmują jednocześnie dużo miejsca. Jeśli chodzi o garderobę znakomicie sprawdzą się drzwi wahadłowe, otwierające się zarówno na zewnątrz jak i do wewnątrz. Mają styl westernowy, zatem nie każdemu będą się podobać, toteż dobrze rozważmy tą decyzję. Bardziej uniwersalne są drzwi wewnętrzne obrotowe, które po prostu idealnie wpasują się w małe pomieszczenia. Ich jedynym mankamentem jest mały otwór, który może przeszkadzać, jeśli zastosujemy je w często uczęszczanym miejscu. Co więcej warto jest zwrócić uwagę na drzwi przesuwne, które - choć tak się nie wydaje - wymagają dużo miejsca.

Dlaczego? Albowiem by otworzyć skrzydło, musimy przesunąć je po ścianie, na której nie powinno być żadnej komody czy gniazdka, gdyż będzie stale wyłączone z użytku. Tego rodzaju drzwi () mogą jednak rewelacyjnie oddzielać poszczególne pomieszczenia, m.in. garderobę od sypialni albo jadalnię od kuchni. Przejrzyj konkretne modele, a być może zadecydujesz, iż to idealne rozwiązanie do twojego domu. Możesz również wziąć pod uwagę drzwi wewnętrzne (przeczytaj w tym temacie) harmonijkowe, jakie jednak nie w każdym zyskują miłośnika, gdyż kojarzą się z archaicznymi wnętrzami. Jeżeli dostosujemy je kolorystycznie do charakteru danego pomieszczenia, mogą wyglądać naprawdę efektownie.

Dodatkowo pierwszorzędnie sprawdzą się w niewielkich mieszkaniach, w których każdy centymetr ma znaczenie. Sprawdź także drzwi składane, które mają porównywalne zalety. Jeszcze inne mają stałą szerokość 6 lub 10 cm. Tę ościeżnicę trzeba zakończyć odrębnymi maskownicami, tzw. opaskami lub ćwierćwałkami. Są to z drewna albo drewnopodobne listewki, którymi to okłada się ościeżnicę, uzyskując lepszy efekt wizualny. Także bardzo ważnym elementem wykończenia parkietu czy terakoty są listwy podłogowe (http://invado.pl/produkty/listwy-przypodlogowe). Płynnie łączą ścianę z podłogą lub różnorakie nawierzchnie podłóg, skrywając wszelkie brzydkie wykończenia czy kable.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-03 07:38:22
Tagi: drzwi, drzwi uchylne, drzwi wahadłowe, listwy podłogowe