Kiedy szukamy materiałów budowlanych, zwracajmy swoją uwagę przede wszystkim na standard wykonania!

budowa domu
Napisał: TEKTUM
Na podstawie: TEKTUM
Założenie nie jest przesadnie skomplikowane - w zasadzie rozchodzi się tutaj o to by w żadnym razie nie kupować tych materiałów budowlanych, które tylko na pierwszy rzut oka charakteryzują się solidnością. Bo wiadomo - jeżeli kupować materiały potrzebne do stawiania domu, to wyłącznie solidne. Można śmiało powiedzieć, że bardzo często stawiający własny dom są niejako sami sobie winni.

A więc za bardzo skupiali się na tym, aby zakupić te materiały, które są bardzo tanie. Co prawda trudno nie pojąć, iż bardzo często rzeczywistość jest taka, że nie mamy za dużo pieniędzy, ale przecież można powiedzieć, iż skoro nasze materiały będą OK, to przynajmniej będą z nami przez bardzo długi czas, pewnie do końca. A więc w żadnym razie nie uważajmy, że przykładowo cegły albo płytki ceramiczne mogą i tak być mega tanie, bo najczęściej zwiastuje to beznadziejną jakość (pełne informacje).

Pierwszy rodzaj, a więc barwienie w masie, polega na dodaniu do gliny konkretnych pigmentów jeszcze przed uformowaniem dachówek. Tymczasem angobowanie wiąże się z naniesieniem na już uformowaną i wysuszoną, choć jeszcze nie wypaloną glinę materiału jakim jest tzw. szlachetna glinka. Różnica między tą metodą a barwieniem w masie polega też na tym, że angobowanie dotyczy tylko zewnętrznej warstwy dachówki, w związku z tym po przycięciu
Mężczyzna kładący dachówki
Napisał: onnola
Na podstawie: http://www.flickr.com
dachówki może mieć ona w miejscu przecięcia inny odcień, w przypadku barwienia w masie różnicy tej nie widać z tej racji, że cegłówka posiada jednolity kolor.

Oczywiście generalizowanie nie ma racji bytu - zapewne często te tańsze materiały są OK, ale ciężko myśleć, że podjęcie takiego ryzyka jest racjonalne. W zasadzie jest tak, iż ciężko o materiały budowlane, które są w stanie przypaść do gustu pod wszystkimi względami. Należy także pamiętać, że w ogromnym błędzie jest stawiający dom, który może nie oszczędza zbytnio na standardzie materiałów, ale cóż z tego, jeśli ekipa budowlana delikatnie rzecz ujmując nie charakteryzuje się światowym poziomem? Zatem zwróćmy również własną uwagę na to, aby w żadnym razie nie dochodziło do takiej sytuacji, że zatrudnimy nieudaczników! Dachówki angobowane (Orea 9) w wyniku tego procesu są bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych niż standardowe cegłówki.

Przez wzgląd na możliwość zmiany odcienia mogą one przybierać także bardziej rozmaite kolory, a dzięki zastosowaniu kwarcu i innych podobnych związków mogą też mieć bardziej błyszczącą strukturę, dzięki czemu dach wygląda nadzwyczaj okazale. Rzecz jasna większa odporność i możliwość pozyskania różnych barw powoduje, że dachówki angobowane są przeszło o 10% droższe aniżeli ich naturalne odpowiedniki. Wydatek ten jednak zdecydowanie się opłaca, jako że dachówki takie znacznie dłużej utrzymują swój wygląd, nie pękają i nie pokrywają się mchem.

Są jednym słowem bardziej wytrzymałe, a tym samym na dłużej nam posłużą. Poniesiony koszt zwróci się więc w przyszłości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-04 07:26:31
Tagi: cegłówki