Stolarka drzwiowa - skrzydła wejściowe

Przed podjęciem decyzji o kupnie drzwi, powinno się posiadać wstępnie rozplanowany układ wyposażenia wiadomego wnętrza. Dzięki temu, łatwiej jest przystosować właściwy wariant skrzydeł, ich format, również szablon. Fachowcy od stolarki drzwiowej doradzają, żeby podmieniać ościeżnicę za każdym razem, kiedy wymieniamy drzwi. Często łączy się to z kuciem w ścianie i posadzkach, wobec tego drzwi wskazane jest wymieniać przy ewentualności większych remontów.


drzwi
Napisał: POL-SKONE
Na podstawie: POL-SKONE
Jest możliwość również zamówić drzwi wewnętrzne pasujące do starej ościeżnicy. Natomiast nie zawsze osiąga się właściwy rezultat estetyczny i częstokroć za spasowanie trzeba również zapłacić. Prawe bądź lewe, otwierane do do środka, lub na zewnątrz, w ścianę, lub po ścianie, drzwi można otwierać na dużo sposobów - link do ciekawej strony.

Niewątpliwą zaletą układów przesuwnych bywa oszczędność miejsca. Nie potrzebują stosownego promienia do otwarcia, jak to jest w przypadku drzwi uchylnych. Wymogiem przy układzie naściennym przesuwnym, jest zostawienie pustego miejsca na ścianie, po jakiej przemieszczane są drzwi.

Wyjściem pośrednim są drzwi łamane, gdzie jedno skrzydło łamane w połowie, czy mniej już modne – harmonijkowe, Pomimo wszystko cały czas niezwykle wzięte są drzwi wewnętrzne uchylne - http://www.invado.pl/. Jest możliwość wybierać spośród drzwi całych, lub z przeszkleniami, drewnianych, lub z płyt MDF, okleinowanych, czy też fornirowanych. Otwierane są do wewnątrz,
drzwi
Napisał: Stolbud Włoszczowa
Na podstawie: Stolbud Włoszczowa
bądź na zewnątrz. Wszelkie te właściwości powinno się brać pod uwagę przy wystroju wnętrza.


Sposób konserwacji i czyszczenia drzwi wewnętrznych zależy od materiału, z jakich są zrobione. Drzwi drewniane trzeba polerować specjalnymi mieszankami do drzewa. Co kilka lat trzeba odświeżać ich warstwę poprzez malowanie, czy lakierowanie.

Drzwi wewnętrzne okleinowane i fornirowane o konstrukcji opartej o płyty MDF, albo HDF wystarczy czyścić wodą z dodatkiem delikatnego detergentu. Nie wolno w tym wypadku aplikować środków mocno żrących, również mieszczących alkohol. Kiedy dojdzie do niewielkich skaz, jest możliwość je zakamuflować za pomocą właściwych past, lub markerów. W innym przypadku nieodzowna jest wymiana kompletnej okładziny z drzwi wewnętrznych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-04 14:22:48
Tagi: drzwi, wnętrze, ściana, fornirowanie