Lampy ogrodowe – praktyczne oświetlenie w ogródku

Ogrodowe oczko
Napisał: jpopesku1
Na podstawie: www.flickr.com
Lokując się w nowym domu bądź też szukając nowe sprzęty po jego remoncie nie możemy pominąć oświetlenia. Jest ono niezmiernie istotne. Nadaje wnętrzu wyjątkowy charakter. Oczywiście, kiedy brakuje światła dziennego, to oświetlenie sztuczne musi być jak najbardziej do niego podobne. Dlatego szalenie istotny jest wybór odpowiednich lamp czy kinkietów. Najważniejsze jest miejsce, które wykorzystujemy do wypoczynku.

Musimy dobrze czuć się w domu, czyli konieczne jest zadbanie o odpowiednią ilość światła. Oprócz zwykłych żyrandoli bardzo dużo do otoczenia wnoszą lampy podłogowe. Można ustawić je w najciemniejszym rogu pokoju dodając mu przytulności. Idealnie spiszą się też jako oświetlenie do czytania postawione obok wygodnego fotela. Lampy podłogowe są także bezapelacyjnie elementem dekoracyjnym, który zapewnia indywidualny wyraz pomieszczeniu. Kupując oświetlenie ogrodowe i oświetlenie zewnętrzne należy po pierwsze wziąć pod uwagę rozmiar naszego obejścia.

Gdy ogród jest wielki, lampa wisząca na tarasie albo jeden kinkiet na ścianie budynku to zdecydowanie za mało. Nie chodzi tylko o nocne spacery w jasnym świetle ogrodowej lampy podłogowej, ale zabezpieczenie przed agresorem, który zamierza ukraść nasz zestaw audio. Słupki ogrodowe trzeba rozstawić wzdłuż ścieżek w ogrodzie, ale można też umieścić je bliżej ogrodzenia – mogą to być przykładowo lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu.
ciekawa lampa
Napisał: Faruk Ateş
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sensory ruchu to także pomysłowy sposób na oszczędność energii, kiedy zapomnimy wyłączyć oświetlenia na tarasie przed pójściem spać. Inne bardzo komfortowe wyjście to wyłączniki zmierzchowe lub systemy takie jak inteligentny budynek, gdzie czas pracy pojedynczych lamp w ogrodzie i na zewnątrz domu można bardzo szczegółowo zaprogramować – nawet w odniesieniu do konkretnych opraw. Można wtedy kierować także natężeniem światła, a co najważniejsze „udawać”, że jesteśmy w domu nawet podczas wyjazdu.

A jako że dojście do systemu uzyskujemy przez internet, można często korygować parametry, tworząc pozory obecności mieszkańców w domu. Wtedy lampy ogrodowe i oświetlenie zewnętrzne dodatkowo ochraniają nasz dobytek. Osoby młode i energiczne częściej wybiorą lampy nowoczesne. Zbudowane są zwykle z części chromowanych lub szklanych. Najlepiej nadają się do zaznaczenia charakteru pomieszczenia lub jako oryginalny dodatek. Różnorodne wzornictwo i wybór modeli pozwala każdemu wybrać coś odpowiedniego.

Możemy je przymocować na ścianach i zbudować delikatny jak również romantyczny klimat w dowolnym pomieszczeniu. One również do nabycia są w wielu wzorach. Często w punktach sprzedażowych z akcesoriami oświetleniowymi nabyć możemy pasujący do siebie żyrandol oraz kinkiety. To wyjątkowo interesujące rozwiązanie. Dzięki niemu możemy stworzyć perfekcyjną całość. Także tego typu zestawy dostępne są w wyjątkowo atrakcyjnych cenach, co tylko wpływa na ich sporą wziętość pośród wielu klientów. Takowe komplety idealnie pasują do praktycznie każdego wnętrza i do wielu stylizacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-06 07:55:27
Tagi: oświetlenie, światło, pokój, fotel, lampy, ogród, taras, Energia, dom