Modernistyczny wystrój pokoi

pokój
Rolety zewnętrzne, oprócz walorów estetycznych, dają szereg niezwykle praktycznych korzyści: zabezpieczają dom przed złodziejami, zimową porą chronią wnętrze przed stratą ciepła, zaś w lecie zatrzymują napływ gorącego powietrza. Rolety zewnętrzne zapewniają ochronę przeciwsłoneczną przez absolutne zaciemnienie przestrzeni mieszkalnej. W zimie izolują mieszkanie przed chłodem niwelując stratę ciepła, przez o podnoszą bilans energetyczny domu aż o dwadzieścia pięć procent. Ponadto zapewniają izolację akustyczną i stanowią zabezpieczenie przed wścibskimi sąsiadami.

Ten typ rolet można otwierać i zamykać ręcznie, z wykorzystaniem energii elektrycznej bądź energii słonecznej. Ale jeśli relaksujesz się w miejscu, w którym mieszkasz, gdy masz wystarczająco sporo oszczędności na to, by być w stanie dobrać najkorzystniejszy, najdogodniejszy twoim zdaniem wystrój i odpowiednio do swoich gustów przystroić dom, potrafi to wyrazić wiele o tobie i twoim życiu.
karnisz
Do najpopularniejszych towarów tego rodzaju zaliczyć można firanki. Stosuje się je od bardzo dawna.

Regulują dopływ promieni słonecznych do wnętrza, jak również uniemożliwiają zaglądanie z zewnątrz do wnętrza. Bardzo istotne są także walory estetyczne firanek. Można je wieszać na wiele różnych sposobów, jak również w komplecie z zasłonami upinać w przeróżnych konfiguracjach. Firanki wykonywane są z rozmaitych tkanin.

Tradycyjnie są białe, choć aktualnie często się od tego odchodzi. Na rynku są też dostępne rolety zewnętrzne, które przypominają żaluzje lub wewnętrzne rolety austriackie. Jeżeli chcemy wpuścić do wnętrza światło słoneczne, nie musimy zwijać całej rolety, ale obrócić lamelki pod odpowiednim kątem, regulując tym samym stopień nasłonecznienia pomieszczenia. Tego typu rolety idealnie przyciemniają wnętrze a także chronią przed gorącem.

rolety austriackie
Jak udekorować sobie dom tak, by był jak najbardziej neutralny świat, a razie potrzeby można by było go przemienić z mrocznej groty w jaskrawe, żywe miejsce? Niedocenianym elementem wystroju pomieszczeń jest wnęka okienna. Dość założyć inną zasłonę, materiałowe żaluzje, doprowadzić do stonowanego pokoju możliwie dużo słońca i już mamy ogromną metamorfozę. Nie wymaga to remontu, a tylko odrobiny pracy przy przewieszeniu kotar lub właśnie żaluzji. Żaluzje pionowe często są używane w biurach, salach konferencyjnych albo innych pomieszczeniach użyteczności publicznej. Montuje się je nad oknem albo pod sufitem, są one szersze niż w żaluzjach poziomych i zamocowane w szynie, dzięki czemu można je zsuwać na bok, podobnie jak zasłony.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-06 07:55:27