Który typ bram jest najbardziej profesjonalny? Czy rzeczywiście najkorzystniejszy wybór to bramy przesuwne? Jakie są rodzaje takich bram?

Bramy wjazdowe to niezwykły element ogrodzenia. To one przecież są najbardziej na widoku oraz najczęściej używane. Ich dobór więc jak i montaż jest bardzo istotny, jednocześnie ze względów użytkowych, bezpieczeństwa, oraz wizualnych. Dzisiaj dużo ludzi decyduje się na bramy przesuwne, zwłaszcza sprawdzonych firm jak Betafence. Oszczędzają one dużo miejsca i są niezwykle praktyczne w codziennym używaniu. Świetnie sprawdzają się na przydomowych posesjach, oraz sporych miejscach użyteczności publicznej.
polecam stronę
Napisał: Legi
Na podstawie: Legi
Jeżeli chodzi o bramki wjazdowe to niewątpliwie najpopularniejsze są bramy przesuwne. Do wyboru są dwa typy – szynowe i samonośne. Szynowe, długość mają zbliżoną do samego wjazdu. Przesuwają się na specjalnych kółkach po szynie zamocowanej w podłożu. Ich minusem jest to, że na szynach mogą zbierać się różnego rodzaju zanieczyszczenia – błoto, liście lub kurz. Aby tego typu niedogodności wyeliminować musimy je regularnie czyścić.

Drugi typ – samonośne cechują się innymi warunkami. Tutaj skrzydło jest bardziej szerokie oraz cięższe, ponieważ wymusza to zachowanie odpowiedniej przeciwwagi. Umieszcza się je nad wyjazdem, równocześnie nie potrzebują one żadnego podparcia. Ich konstrukcja odznacza się dużą wytrzymałością oraz jest również mniej zawodna od szynowych. Najkorzystniej funkcjonują gdy są w parze z systemem automatycznego sterowania. Wartość takiej bramy oraz montażu jest wyższa aniżeli
brama
Napisał: Normstahl
Na podstawie: http://prasa.gutpr.pl/ssd_normstahl027_0708_CMYK.jpg
szynowych. Bramy Betafence przesuwne zrobione są przeważnie z elementów stalowych, często także aluminiowych, które są lekkim, ale niestety też droższym wariantem. Rzadko zaś spotyka się bramy żeliwne. Często zdarza się, że bramy przesuwne mają tylko jedno skrzydło, lecz istnieją w sprzedaży również dwuskrzydłowe modele.
Otwierają się wzdłuż płotu, więc nie jest potrzebna duża ilość miejsca na samej posesji tuż za bramą. Bramy przesuwne najkorzystniej jest zamówić indywidualnie, gdyż wtedy zostaną dobrze dostosowane wymiarem oraz rodzajem wypełnienia do zastosowanego płotu. Wypełnieniem jest najczęściej element ogrodzeniowy identyczny albo też zbliżony estetycznie do naszego ogrodzenia. W skład kompletnej bramy przesuwanej szynowej wlicza się skrzydło albo skrzydła, wózki jezdne, słupy – dojazdowy i prowadzący, jak również zamek. jeśli chodzi o wyposażenie kompletu bramy samonośnej jest podobnie z tą różnicą, że nie ma tu szyn.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-31 13:25:39
Tagi: Ogrodzenie, brama, posesja