Stare i nowe podstawowe tworzywa budowlane

Jednym z istotniejszych problemów przy budowaniu domku jest jego izolacja termiczna, to znaczy ochrona budynku przed zmiennymi warunkami zewnętrznymi. Nie idzie tutaj wyłącznie o komfort lokatorów, ale też o trwałość budowli.
Wznosimy budowle od zawsze i w związku z tym technik ocieplania budynków jest ogromnie dużo. Dobór jest uzależniony głównie od zasobności portfela. To w który sposób ocieplimy dom zależy w zasadzie od rodzaju ścian jakie zastosujemy - najtańsze z dostępnych podejść to mur jednowarstwowy.

cegła
Napisał: Jean-François Gornet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ściana wspomniana konstruowana może być z pustaków bądź też z tradycyjnej cegły, bardzo dobrze sprawdzi się w takowym przypadku cegła klinkierowa - zobacz cegła klinkierowa. Jest ona ostatnimi czasy niezwykle modna wśród inwestorów. Podstawowe jej atuty to estetyczny wygląd. Mamy do wyboru materiał w rozmaitych zabarwieniach (decyduje o tym temperatura wypalania i skład mieszanki) a również o przeróżnej fakturze. Dla przykładu jeżeli pragniemy upodobnić nasz budynek do leciwej chaty nada się nam cegła klinkierowa wytwarzana w taki sposób, by przypominała ręcznie kształtowaną.Mimo że ten rodzaj półproduktu produkowany jest z materiałów popularnych od wieków, nie oznacza to że nie jest to dzisiaj materiał nowoczesny. Do mieszaniny dorzuca się środki przeciwbakteryjne jak też anty grzybicze. Podobne dodatki mają spowodować, że zbudowany mur będzie jeszcze trwalszy. Ważną cechą jaką posiada cegła klinkierowa jest to że jest niepalna.

kliknij
Napisał: Eli Christman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak już nadmieniono wyżej poważną kwestią jest ocieplenie budowanego domu. Choć nowoczesne mury - nawet te jednowarstwowe - mają wystarczające parametry termiczne, jednak stosuje się dodatkowe półprodukty izolacyjne. Jednym z popularniejszych będzie wełna mineralna - surowiec budowlany wytwarzany z odpowiednio przetopionych skał bazaltowych bądź wapiennych. Plusem tego materiału jest odporność na wysoką temperaturę i bardzo niska przepuszczalność wody. Osiąga się ją poprzez poddanie produktu specjalnym procesom bowiem wełna mineralna w swojej podstawowej formie chłonie wodę. Jest ona też doskonałym materiałem tłumiącym dźwięki stąd stosowana jest wszędzie tam gdzie prócz cech ocieplających nieodzowna jest ochrona przed hałasem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-07-28 09:39:12
Tagi: cegły, dom, ściany