Altanki oraz wiaty- które materiały wykorzystywać, aby stworzyć wytrzymały obiekt w ogrodzie, który ochroni przed słońcem lub opadami

Kiedy przychodzi lato często chcemy skryć się w cieniu przez słońcem. Doskonałe do tego celu mogą być altanki, które można spotkać coraz częściej w ogródkach. Odpowiednio wykonane będą służyły nam przez wiele lat.


sprawdź więcej
Napisał: ABRE EVOLUTION
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/arbre_evolution/3837878801/
Podstawowym pytaniem które powinniśmy sobie zadać planując budowanie altanki jest pytanie o jej wymiary. Gdy obiekt przekroczy dwadzieścia pięć metrów kwadratowych to będzie trzeba to zgłosić do urzędu w celu otrzymania pozwolenia na budowę. Tego typu wytyczne odnośnie budowania obiektów na terenie prywatnym zostały stworzone po to, by uniknąć nieumiejętnego stawiania budynków, które mogą potem zagrozić życiu człowieka. Nawet kiedy budujemy altankę lub garaż trzeba dokładnie zrobić projekt tudzież postarać się, żeby budynek był stabilny jak również bezpieczny. Powinien być również wykonany z wytrzymałych surowców. Do budowy altanki lub domków na narzędzia najlepsze będą materiały budowlane drewniane, takie jak deski, sklejka lub drewniane słupy (http://www.geisser.pl/sklejki). Naturalne tworzywa dobrze wyglądają w otoczeniu zieleni oraz obszernego ogrodu.

Klienci często decydują się także na różnego typu wiaty drewniane Wrocław czy też Poznań to miasta, w których można do naleźć sklepy mające w swojej ofercie gotowe wiaty do samodzielnego montażu. Mogą one służyć zarówno jako altanka jak też jako wiata do parkowania samochodu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasz pojazd będzie czysty i chroniony przed deszczem czy też śniegiem, a w okresie letnim będzie można skorzystać z tego typu miejsca, żeby zorganizować przykładowo grilla dla rodziny bądź wypocząć w cieniu, pod zadaszeniem.


Odkrytą wiatę można również złączyć z pobliskim domkiem na narzędzia w podobnej kolorystyce drewna. Dzięki temu wszystkie potrzebne obiekty w ogródku umieścimy w jednym miejscu.

Altana albo wiata może być dobrym miejscem na odpoczynek w cieniu, kiedy dokuczają nam wysokie temperatury. Jeżeli zrobimy je z wytrzymałych materiałów na pewno posłużą nam przez wiele lat a także będą świetną ozdobą ogródka. Wiaty mogą w czasie jesieni i zimy służyć jako garaż dla naszego pojazdu, który może ochronić go przed deszczem albo śniegiem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-21 15:52:24
Tagi: altanki, wiata, samochód, pojazd