Kilka przykładów wykorzystania drzwi w domach i mieszkaniach, jakie konstrukcje są używane w nich

Drzwi do mieszkań oraz domów robi się z przeróżnych surowców. Materiał taki w dużym stopniu zależał będzie od tego, w jakim miejscu będą się drzwi znajdować, bo zupełnie czego innego wymaga się od drzwi w łazience, a innych od drzwi narażonych na mrozy, śniegi i ulewy. W przypadku drzwi zewnętrznych w budynkach jednorodzinnych przeważnie robi się je z drzewa.


drzwi
Napisał: star5112
Wykorzystuje się do tego większość dostępnych odmian, ale pewne z nich lepiej się nadają do tego celu a pozostałe gorzej. Najlepszymi gatunkami są jesion, buk i dąd, charakteryzują się dużą wytrzymałością i twardością. Lecz takie drzwi są dość drogie ze względu na materiał, z tego też powodu wielu ludzi decyduje się na zakup drzwi z pełnego drewna, lecz tańszego, na przykład jodły albo sosny. Interesującym i wartym zakupu rozwiązaniem są drzwi fornirowane, wyglądają one jak wykonane ze szlachetnego drewna, lecz są znacznie tańsze - http://www.invado.pl/produkty/drzwi-fornirowane. Robi się je w taki sposób, że na rdzeniu z taniego gatunku nakleja się cienką warstwę lepszego drewna, i to nazywa się właśnie fornirem.


Jeśli chodzi o mieszkania drzwi również często wykonuje się z drzewa, ale popularność zyskują także konstrukcje zrobione z oklejonej ładną okleiną blachy. W mieszkaniach kupuje się przeważnie pełne drzwi, co najwyżej z malutkim wizjerem, więc blacha bardzo dobrze się sprawdza w takich zastosowaniach. Dodatkowym plusem tego typu drzwi jest duża odporność na próby włamań, szczególnie jeżeli posiadają one dodatkowe wzmocnienia.

invado.pl/
Napisał: Stolbud Włoszczowa S.A.
Na podstawie: Stolbud Włoszczowa S.A.
Za to drzwi we wnętrzach mieszkań nie muszą być ani bardzo solidne, ani mocne. Z tego też powodu przy ich konstrukcji najczęściej stosuje się formatki wykonane w postaci tak zwanego plastra miodu. Na pierwszy rzut oka takie drzwi wyglądają jakby były wykonane z jednolitego kawałka drewna, ale ich wnętrze to właśnie przestrzenna konstrukcja z cieniutkich listewek. Taka budowa gwarantuje dużą wytrzymałość, która zupełnie wystarcza w typowych zastosowaniach, a jednocześnie jest znacznie lżejsza. Ma to także duży wpływ na cenę, bo na tego typu drzwi będzie szło znacznie mniej materiału i mogą być one zwyczajnie tańsze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-03-16 13:23:48
Tagi: drewno, drzwi